Tervehdys!
Parin viikon päästä lähtö täältä Suomen helteistä Bulgarian helteisiin. Kenties täällä jo siihen mennessä sataakin...sillä kyllä tämä Suomen aurinkokin kelpaa aivan yhtä hyvin! Ehkä loma tuntuu kuitenkin enemmän lomalta, kun ottaa hieman etäisyyttä, vaikka tuo SB kuulema aika teinipaikka onkin. Vaan nyt sitten teinivaihde päälle ja ennakkoluulot pois;).
Mukavaa olisi tutustua teihin, jotka myös lähdette yksin ja tutustutte mielellään ja ennakkoluulottomasti uusiin ihmisiin. Olen kolmekymppinen nainen ja sukupuolellasi ei ole väliä. Etsin ystäviä, joiden kanssa ehkä joskus viettää lomalla iltaa, en siis seurustelukumppania, en mies- tai poikaystävää.
Viihdyn hyvin yksinäni ja kaipaankin -myös lomalla- sitä omaa aikaa. Tässä juuri se syy, miksi lähden yksin. Vaan yhtään reissua ei ole ollut, etteikö olisi kivoihin ihmisiin tutustunut!
Jos sinäkin olet ajatuksiltasi avoin ja optimistinen, niin eiköhän tavata tervetulomaljan ääressä jo 20.7 vaikkapa kyseisen hotellin aulabaarissa(hotelli ei ole minulle tuttu, oletan että siellä sentään sellainen on)!
Hotellin nimi on Mena Palace.
20.7 Sunny beach
Myyyy
2
542
Vastaukset
- Mies bulgariaan
moikka , itse olen matkaamassa 24.7 lauantaina ensiviikosta . Kiinnostaisiko käydä syömässä , bilettämässä tai ajamassa vaikka vesiskootterilla =) . 23 v M
- Myyyyy
No vaikkapa, sýömään tai juomaan:)!
Tässä on tietysti vaikea sopia mitään, mutta ovathan nämä koneet sielläkin. Sovitaan päivä ja aika sitten, kun molemmat ovat perillä. Minä kun menen edellä, niin voin sitten tätä kautta kirjoittaa ja ehdottaa jotain paikkaa? Onko sama hotelli?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 914313
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.2311720- 761440
Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401130Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.3301062Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd1051050- 491029
Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en140976Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os85944- 98929