auttakaa

gfdfdggfdgfgfd

missä kohtaa ja miten vastaisku pitää tehdä

3

530

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • vastaan iskijä

      tuota sanaa vastaisku, siitä käy selväksi se että vastaan isketään, eikö? Takasin ei voi iskeä jos ei ensin ole tullut sitä iskuakaan. Joten odottele iskua, ja sen jälkeen iske takasin. Siis se kohta on iskun jälkeen isketään. Ei kait tuossa enempiä juuri voi selvitellä, hyviä vastaiskuja vaan

      • ritarit iskivät

        esim. kolmen kannaksen koukkaajat tekivät lukuisia vastaiskuja. Myös Ihantalan taistelussa iskettiin vastaiskuilla ryssät takasin. Joten jo sana vastaisku on erittäin kunniakas jo sananakin. Joten hattu päästä kun teet vastaiskuja.


    • Älä edes yritä

      Vastaiskun tarkoituksen on saada koukku kiinnitettyä. Jos nyt iskusta puhutaan niin sitten kalastan lohta tai tarpoonia tai muuta petoa.

      Tavallisessa perhokalastuksessa se vaan tarkoittaa sitä, että tee edes jotakin. Kala ottaa perhon suuhunsa, mutustelee sitä ja totetaa, että taas perkele lakan makuista. Siinä vaiheessa sinun pitäisi tehdä jotakin. Nosta vavankärkeä, kiristä siimaa vetämällä kädellä tai vaikka juokse takapakkia pari metriä. Ajatus on saada siimaa kireälle, että kalanperkele ei ehdi sylkeä sinun perhoasi pois. Älä edes yritä "iskeä". Revit vaan turhaan perhon ulos kalan suusta.

      Normaalikalastuksessa kala yleensä itse kiinnittää itsenä. Sinä vaan avitat hieman.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      160
      4643
    2. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      73
      4417
    3. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      13
      3536
    4. Montako mitalia Suomi saa talviolympialaisista?

      Nyt heittäkää veikkaus Suomen mitalisaldosta ja mistä lajeista metallilätkät tulevat. Oma veikkaukseni on 6 mitalia. -
      Maailman menoa
      131
      3138
    5. Voiko kaivattu olla liian vanha?

      Tai muuten huonokuntoinen...
      Ikävä
      188
      2862
    6. Kokemuksia Rehux Oy yrityksestä työpaikkana?

      Jonkin aikaa seurannut kyseistä firmaa sivusta, näyttäisi, että tälläkin hetkellä olisi peräti 3 eri roolia tai paikkaa
      Työpaikat
      39
      1837
    7. Missä näit viimeksi kaivattusi?

      Menikö kohtaaminen hyvin vai ujousko esti lähestymästä?
      Ikävä
      72
      1582
    8. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      61
      1526
    9. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1301
    10. IS: Riitta Väisänen kärsii ikävästä vaivasta - Vaipparalli ja 40 antibioottikuuria takana...

      71-vuotias Riitta Väisänen on kertonut tuoreista terveysongelmistaan. Väisänen on kertonut julkisuudessa jo aiemmin vaih
      Terveys
      18
      1205
    Aihe