Oletteko kuulleet siitä Venäjällä tehdystä kyselytutkimuksesta, jossa vastaajilta kysyttiin heidän arviotaan, mikä maa voittaa 2010 jalkapallon Maailmanmestaruuden?
Hyvä kysymys - ja hyviä olivat vastauksetkin: 8 prosenttia uskoi, että VENÄJÄSTÄ tulee maailmanmestari!!!
Noin sitä pitää kannustaa omaa maataan - ovat tosi isänmaallista sakkia!!!
Mitä se haittaa, vaikka Venäjä ei edes päässyt läpäi karsinnoista, ihan yhtä tyhmiä ovat jälkikäteen teidänkin arvailut tällä palstalla! Kuka kannattaa Argentiinaa, kuka Brasiliaa, kuka Saksaa.
Ihan yhtä tietämättömiä olette tekin, ja lisäksi EPÄISÄNMAALLISIA!!!
Edellä sanomaani viitaten lausun mielipiteenäni, että SUOMI voittaa jalkapallon MM:n 2010.
Hyvä Suomi!
SUOMI VOITTAA - IHAN VARMASTI!!!
taas voitettiin!
3
186
Vastaukset
- oi niitä aikoja
Loppuottelussa Suomi kohtaa Venäjän. Voitamme 2-1. Mutta mitä ihmettä, lippusalkoon nostetaan Venäjän lippu!
Onneksi joku nopeaälyinen ja nopsajalkainen henkilö kiinnitti lippusalkoon kyltin, jossa luki; "Finland vann".
(Pakkoruotsin vastustajille pitää kai suomentaa: "Suomi voitti")- patriotismia
Hei, hei, hei!
Suomi voiton vei!
- EU..
voitto kotiin, muuta hyvää EU:ssa olekaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173113Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk612795Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352172Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1032098Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1261948Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.101142Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67974Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11908Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880