http://yle.fi/alueet/tampere/2010/07/turvapaikan_saaneet_eivat_kelpaa_kunnille_1818444.html
Suomalaisen ei pidä suurperheellistyä
5
541
Vastaukset
- Valinnanvapaus_
Kunnat haluavat suomalaisia suurperheitä ja ovat valmiita maksamaan siitä isojakin summia. Se on sitä demokratiaa. Näin meidänkin kuntamme.
Minä itse en ennen ollut maahanmuuttajaperhekielteinen, mutta luettuani tältä palstalta sinun linkkejäsi, olen sellaiseksi muuttunut. Eli äänestin vastaan, kun tänne oltiin sellaisia ottamassa.
Kiitos silmieni avaamisesta.- Valinnanvapaus_
Sen sijaan olen valmis tukemaan vaikka veronkorotuksin, jos vain saamme tänne suuria suomalaisia perheitä. Ilmiselvästi he ärsyttävät eniten (ja siten toimivat karkoittimenakin) sekopäisiä tulevaisuudenvihaajia. Ja jälkimmäisiä emme todellakaan kuntaamme halua.
- älä ahnehdi lapsia
Valinnanvapaus_ kirjoitti:
Sen sijaan olen valmis tukemaan vaikka veronkorotuksin, jos vain saamme tänne suuria suomalaisia perheitä. Ilmiselvästi he ärsyttävät eniten (ja siten toimivat karkoittimenakin) sekopäisiä tulevaisuudenvihaajia. Ja jälkimmäisiä emme todellakaan kuntaamme halua.
Se aika tulee vielä, jolloin kukaan ei saa suurperheellistyä sen paremmmin Suomessa kuin Suomen ulkopuolellakaan.
- Hui hai
älä ahnehdi lapsia kirjoitti:
Se aika tulee vielä, jolloin kukaan ei saa suurperheellistyä sen paremmmin Suomessa kuin Suomen ulkopuolellakaan.
Maailmanloppukin tulee aikanaan.Mutta sitä ennen osa meistä elää onnellisina täyttä itselleen sopivaa elämää ja osa puolestaan valitsee katkeran vinkumisen,kun eivät pysty omanlaistaan elämää itselleen luomaan.Arvaa kumpaan ryhmään useimmat suurperheelliset kuuluvat? Entäs sellainen reppana joka roikkuu suurperheiden palstoilla vikisemässä,että "älkää ahnehtiko"?
- Mummi maalta
älä ahnehdi lapsia kirjoitti:
Se aika tulee vielä, jolloin kukaan ei saa suurperheellistyä sen paremmmin Suomessa kuin Suomen ulkopuolellakaan.
En usko, ekokatastrofi hoitaa asian. Että eiköhän vain siihen asti olla onnellisia ja annetaan muidenkin olla!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 694313
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺684148Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭363562Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli163143Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle342802En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä142572Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102354IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm251481Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1571282Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli751069