PLIIS KERTOKAA

KUOLIKO LAVENDER FENRIR HARMAASELÄN KYNSIIN! Eikös punurmio pelastanu sen?
81081
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

ei ole varmaa tietoa.

Äänestä

voin kertoa että Lavender ei kuollut ainakaan harmaaselän kynsiin ja Herminoe pelasti sen eikä Punurmio

Äänestä
  • Wikipedia? vai itse Rowling?

    Äänestä

  • potterifani kirjoitti:

    Wikipedia? vai itse Rowling?

    kirjasta ei oo nyt saatavilla että voin kattoo ja kertoo sanasta sanaan mutta muistan että kun hermione huusi taian harmaaselkään ja sit sille kävi jotain siis sille harmaaselälle ja lavender makas maassa ja ELI

    Äänestä

  • LOL

    Äänestä

Wikipediasta katoin ja ei sitä siellä tiietty varmasti. MUTTA kyllähän Punormio niitä kristallipalloja leijutti!

Äänestä
  • Joo mä kyllä tiedän että Punurmio leijutti kristallipalloja mutta muistan että Hermione kirkaisi jonkun loitsun ja tää on ihan epävarmaa mut eikö Lavender ollu suuressa salissa sen voldemortin kuoleman jälkeen???(tää oli arvaus tää vika juttu)

    Äänestä

no toivo elää...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lavirulez kirjoitti:

KUOLIKO LAVENDER FENRIR HARMAASELÄN KYNSIIN! Eikös punurmio pelastanu sen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu