Elikkä seurustelen (asun yhdessä) naimisissa olevan naisen kanssa. Ero on selvä muutaman kuukauden päästä. Ollaan puhuttu yhteisistä lapsista ja naimisiin menosta, mutta pitääkö odottaa kunnes ero on selvä ennen kosimista?
Lain mukaan tuolle ei kai estettä ole, mutta vaikuttaako hätäilyltä? Molemmat ollaan varmoja tunteistamme ja yhteinen lapsikin toivottavasti tulosssa vuoden sisällä.
Pitääkö odottaa???
2
836
Vastaukset
- hippulatv
Teette niin kuin parhaaksi katsotte.
Eräs tuttuni meni kihloihin uuden miehen kanssa vajaan kuukauden päästä siitä, kun edellinen oli muuttanut pois. Ero astui voimaan vasta reippaan vuoden päästä, kun eivät laittaneet papereita menemään aijemmin. Eihän sitä varmasti kaikki purematta niele, mutta onko tuolla loppujen lopuksi väliä mitä muut asiasta ovat mieltä. - mitä enää väliä?
Asutte yhdessä. Ettekö yhteen muuttaessanne pitäneet tilannetta vääränä?
Mitä siinä yksi kihlaus tekee?
Laki tulee siinä vastaan, kun menette hakemaan avioliiton esteiden selvitystä. Viranomainen pistää stopin, jos eropaperit eivät ole kunnossa.
Jos lapsi putkahtaa maailmaan ennen eroa, hän on virallisesti avioparin lapsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait873502Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso51729Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani51472- 291301
Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es51918Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 70862Oot kyl rakas
Et tiiäkkään miten suuri vaikutus sulla on mun jaksamiseen niin töissä, kun vapaallakin❤️. Oot täysin korvaamaton. En t35852Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä47810Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha60774Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve4767