Inspiron 1721 Vista Home ja nettivideot pätkii. Netin nopeus on 3400 psek. Kaikki ajurit oon päivittänyt. Uutisten ääni Yleltä kuuluu mutta kuva katkeilee. Dellin diagnostia ei löytänyt vikoja. Kone kolmisen vuotta vanha ja muistelen, että imurointi oli ongelmallista jo alussa joten en ole aikoihin harrastanut enää sellasta. Höpö konehan tää oli sen hyvän XPn jälkeen!
Skyoeä asentaessani hiljattain se ilmoitti ettäyhteydet on hitaat. Taas jos pistää siitä turbon päälle sanoo se, että turbo on tarkoitettu HITAILLE yhteyksille! Prosessori AMD 1,6.
Ihmettelemällä ei tunnu paranevan. Ja kalliskin oli hankittaessa.
Olisko rautaa vaihdettava vai onko virityksiä muita?
Skyoeä asentaessani hiljattain se ilmoitti ettäyhteydet on hitaat. Taas jos pistää siitä turbon päälle sanoo se, että turbo on tarkoitettu HITAILLE yhteyksille! Prosessori AMD 1,6.
Ihmettelemällä ei tunnu paranevan. Ja kalliskin oli hankittaessa.
Olisko rautaa vaihdettava vai onko virityksiä muita?
Vastaukset 4
Vanhimmat
> 3400 psek
>
piko ruotsin kruunua?
Nettiyhteytesi on joko oikeasti liian hidas tai toimii liian hitaasti, ota yhteyttä palveluntarjoajaasi joka voi tarkistaa onko ongelma heidän laitteissa tai kaapeloinneissa.
Ok. Speedometer sai tulokseksi kun ajoin testin: 3400bit/sek sisään ja 1000 bit/sek ulos. Olen ilmoittanut sähköpostilla toimittajalle asiasta ja odotan vastausta. Luvattu tulonopeus pitäisi olla 5000, vaikka testin mukainen nopeuskin pitäisi riittää. Se riittää XP-koneelle. .
Voisikohan koneen sisällä olla "huono kosketus" esim?
Ja sitten vielä:3 Auttaisko jotain W7n asennus vai kulkeeko sama hitaus mukana siihen?
Pistäpä video päälle ja tsekkaa mikä on prosessorin kuorma. Jos ollaan lähellä 100% niin vika on löytynyt.
Kuinka mittaan?
Löytyi kuntotestin avulla ja ongelmalistasta mielenkiintoinen juttu.Sanoi että löytyi uusi koneenosa ja kuntotulos oli sen jälkeen 2.6
TAP VPN Adapter ei ole yhteensopiva tämän Windowsversion kanssa.
Olenkohan onnistunut jotenkin itse painelemaan vääriä nappuloita?