Helpp!

Tyttönennn

Me ollaan menos ens viikol huvipuistoon ja mulla on just alkanu menkat niin voinko mennä johonkin hurjiinkiin laitteisiin?tarviin apuu nopeesti,koska me lähetään jo huomenna!

7

3944

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nonorahalo

      kyllä voi, ja varmaan sinun kuukautiset loppuvat , yleensä ne kestää 3-5 päivää minulla ainain ..
      laitat vain tampoonin tai siteet.. ainaku minulla on kuukautiset ja pitäisi päästä ulos laitan kahdet alushousut ja kumpaakin siteen varmuuden vuoksi ettei mene läpi..

      • alottajaaa

        Mun kuukautiset alko vasta toissa päivänä ja me mennään alku viikosta sinne huvipuistoon niin luulen et ne ei ehi loppuu:(.Kandee sit kai vaan pistää kahet pikkarit ja toivoo parasta.


      • nonorahalo
        alottajaaa kirjoitti:

        Mun kuukautiset alko vasta toissa päivänä ja me mennään alku viikosta sinne huvipuistoon niin luulen et ne ei ehi loppuu:(.Kandee sit kai vaan pistää kahet pikkarit ja toivoo parasta.

        kyllä , tai sitten laitan ultra siteen sellasen joka on iso nii ei kyllä mene siitä läpi veri..


      • jebajeeeee
        alottajaaa kirjoitti:

        Mun kuukautiset alko vasta toissa päivänä ja me mennään alku viikosta sinne huvipuistoon niin luulen et ne ei ehi loppuu:(.Kandee sit kai vaan pistää kahet pikkarit ja toivoo parasta.

        Totta kai voit. Eri asia sitten nää vesilaitteet, joissa voi kastua hyvästikkin. Niihin ei ehkä kannata mennä, kun aika ikävä jos menee siteen läpi vedet ym. ja sotkeentuu joka paikka.

        Mutta siis, käytät vaan ihan normaaleita siteitä ym. mitä normaalistikin käyttäisit. Muistat vaan käydä sitten välillä vaihtamassa.


    • dgfgdgg

      Vähän tyhmä kysymys. Ihan sama kun kysyisi että voiko mennä kauppaan jos on kuukautiset.. ei kuukautiset estä mitään.

    • Anonyymi

      up

      entä jos on on maha kipeä ja kramppaa? Paheneeko mahakipu, jos menee laitteeseen, jossa ottaa pahasti mahanpohjasta? Esim. vapaapudotus/kingi/mega hiphop, jos joku nyt ymmärtää minkälaisesta laitteesta puhun.

      • Anonyymi

        Ei pahene.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      122
      5907
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      510
      2016
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      26
      1346
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      111
      1253
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      1113
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1015
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      981
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      65
      921
    9. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      59
      905
    10. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      24
      904
    Aihe