Niin olisin kysellyt millainen auto on kun ostin sellaisen 200tkm ajetun 97vm 1,6 16v toiseksi autoksi. Minusta oli hinta kohdallaan 1400e liikkeessä ja täysin ruosteeton ja kahdet uudet renkaat ja huotokirjakin löytyy. No haluaisin kuulla millaisia kokemuksia on samanlaisista Vectroista?
Ja miten se jakopäähihnan vaihto todella menee? Tämähän ei ole mikään premium merkki joten turha ruveta haukkumaan ostostani, kosko tämä on meille vain edullinen kakkosauto(ykkösauto on TOYOTA Avensis) ja toivottavasti hyvä käyttöauto! Kiitän etukäteen asiallisista vastauksista!
OPEL VECTRA 96-99
3
1078
Vastaukset
- bvectra
Kyseinen yksilö kuulostaa varsin asialliselta( hinta/kilometrit) ruoste tarttuu kyseisissä vectroissa lähinna takakaariin.. ajo-ominaisuuksiltaan varsin mainio peli. Itselläni oli samanlainen tosin 2.0 koneella. Tyypillisiä vikoja b-mallin vectroissa: ruoste takakaarissa, pakosarjantiiviste vuotaa(säksättää kylmänä),syyläri vuotaa, etuojousi/jouset katkeavat, takapään puslat kolisevat töyssyissä, no siinähän niitä oli jo. Itse kerkesin kokemaan muunmuassa nuo kaikki, mutta kaikesta huolimatta ajettavuudeltaan paras auto jonka olen omistanut vrt. japanilaiset!
- vectaristi
Hihna on nyt itse asennettu.Kiitos "vihjeistä".
Tuossa ohjeet hihnan asennukseen.
En tiedä avautuuko tuo PDF_tiedosto.
C:\EERO\OPEL VECTRA\LATURIN HIHNA PYÖRÄSTÖSSÄ.pdf- Zebbo
Kiitos vectrasti eerolle hyvästä ohjeesta, auttoi paljon kun omaan pirssiin saman remontin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan94847Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv634457- 443749
- 193402
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv343318Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h443173No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol453100- 512780
- 422515
- 452259