Olemme miettineet adoptiota Afrikasta mieheni kanssa.. Olemme avoliitossa ja kiloissa olleet jo pitkään ja tuli vain mieleen, että täytyykö adoptiota varten olla naimisissa? Vai onko se vain parempi tms?
Afrikka
...
1
675
Vastaukset
- adopt
Hei!
Kyllä täytyy olla naimisissa, jos aikoo adoptoida lapsen. Eri mailla on omat säädöksensä siihen, kuinka kauan on pitänyt olla naimisissa. Osa maista laskee myös kihloissa olemisen hyväksi. Tietoa maiden vaatimuksista löytyy maiden omakohtaisista selvityksistä mm. palvelunantajien sivuilta: www.pelastakaalapset.fi, www.interpedia.fi ja www.hel.fi ( sieltä hakusanaksi adoptio, niin löytyy oikeat sivut ).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447616
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/613870Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka583780Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu583647- 963486
- 543097
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod442888Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302514IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2042041- 491607