HP PSC 1610

Virtalähde

Heps kukkuu!
Minulla on hyvä ja toimiva otsikossa mainittu tulostin, mutta virtalähde tupsahti rikki. Olisiko kenelläkään moiseen laitteeseen virtalähdettä? Rahaa en laittaisi siihen paljoakaan, kun ostin jo uuden värkin.

Terveisin: tonoman71(at)gmail.com

2

392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OLLAKIN::..!%#?+!1

      .

      kunhan mainitset tärkeät tiedot eli mitä voltteja ja ampeereja antaa ulospäin

      Saattaa käydä jonkin muunkin PSC mallin muuntaja tuohon kunhan liitin ja ja nuo ed. olevat tiedot täsmää

      .

      • Virtalähde

        Eli, HP AC power adapter, n:o 0950-4491. In: 100 - 240 V 1630 mA, Out: 32 V 1100mA LPS ja 16 V 1600mA. Ja kun katsotaan sitä tulostimeen menevää liitintä niin, että "klipsu" on ylöspäin, niin 16 V on oikealla. Siinä navassa on se pieni haitta. Tällaisen jos löydät, niin rahalla maksan. Laita vaikka viestiä sähköpostiin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En tullut, koska käytit päätäsi.

      Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m
      Ikävä
      37
      2736
    2. Miten kaivattusi teki sinuun lähtemättömän vaikutuksen?

      Minulla kävi niin, että hän laittoi ruokaa, kun olin nälkäinen. Tie miehen sydämeen käy vatsan kautta.
      Ikävä
      89
      1184
    3. Alkon myynti putosi kesäkuussa 10 prosenttia

      Niin se hallitus tuhoaa valtion verokertymää ylisuurella alkoholiverolla, kun kansalaiset hankkivat juomansa ulkomailta.
      Maailman menoa
      127
      979
    4. Oliko mies vetäytyminen

      Toimiva veto? Miten meille kävi. Ei hyvin ja mahdottomalta tuntuu tilanne nyt.
      Ikävä
      61
      957
    5. Mitä söitte Hänen kanssaan yhdessä viimeksi?

      Tällainen vihjeketju:)
      Ikävä
      66
      907
    6. Ulosotossa olevan tulisi saada itse päättää

      Maksetaanko hänen ulosotossa olevia velkoja takaisin yksi kerrallaan vai ripotellen pikku summia sinne tänne, kuten ulos
      77
      871
    7. EU:lta tyly ratkaisu Temulle

      On se hyvä, että EU on vihdoin ja viimein puuttunut noiden Kiinan krääsän kauppiaiden toimintaan. https://www.is.fi/ta
      Maailman menoa
      101
      818
    8. Oon tässä pohtinut että se nainen

      Ei sovi sulle. Ihmetyttää mitä näet hänessä. Mieheltä miehelle
      Ikävä
      70
      815
    9. Nainen on ihana

      ilta-päivää tosi söpölle naiselle 🤗😘☺ Jos saisin sinut nainen oisin onnellisin mies Etpäs tiedäkään keneltä tämä on?
      Ikävä
      25
      718
    10. Hallinto-oikeus kumosi valtuuston päätöksiä

      Teksti-tv kertoo, että valtuuston päätöksentekoon on osallistunut varavaltuutettu jolla ei ollut oikeutta osallistua. Mi
      Ähtäri
      30
      684
    Aihe