trimmaus..:=)

Heips.. minulla on vajaa 5kk vanha enkku narttu...kuinka pian pitää aloittaa trimmaus, pentu totutettu käsittelyyn..varsinkin tassujen ja korvien karvat alkavat olemaan melkoisen pitkät.. milloin olette käyttäneet ensimmäisen kerran trimmauksessa.. kiitos jo etukäteen..
1420
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

kun neiti oli 3kk, ja sitä ennen kasvattaja oli trimmannut 7 viikkosena, seuvaavan kerran mennään kun edellisestä trimmauksesta on 2vk, ei siksi että olisi tarvetta turkin puolesta, vaan että tottuu... Kyseessä tosin amerikancockerspaniel...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


netta :) kirjoitti:

Heips.. minulla on vajaa 5kk vanha enkku narttu...kuinka pian pitää aloittaa trimmaus, pentu totutettu käsittelyyn..varsinkin tassujen ja korvien karvat alkavat olemaan melkoisen pitkät.. milloin olette käyttäneet ensimmäisen kerran trimmauksessa.. kiitos jo etukäteen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu