ei päivity automaattisesti, vaikka odotan useamman päivän silti se ilmottaa että viimeksi päivitetty sinä päivänä kun asensin ko. ohjelman, eli joudun jokakerta manuaalisesti päivittämään tunnisteet ja muut? mikä vittu f-securyä vaivaa!??!?!?! ja kaikki asetukset on niinkun pitääkin.
f-secure internet security
2011 ..
6135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
sama ongelma oli 2010 version kanssa joten ongelma ei johdu siitä että käytössäni on beta versio ...
Yleensä betat ei toimikkaan niinkuin pitäis. Jos taasen on joku aikaisempi vakaa versio niin yleisin syy on että kello ja päivämäärä on väärin tietokoneessa.
ja onkos sillä väliä miten kello on jos kone on ollut useammankin kerran 24h putkeen auki senjälkeen kun olen ton f-securen asentanut, eikä voi johtua mistään beta jutusta kun sama ongelma on ollut aijemmissakin.
siis mikä avuks?
Kumma kun ei mene jakeluun vaikka sinulle vastattiin etteivät betat useinkaan toi niin kuin pitäisi. Beta-versiot ovat kokeellisia ohjelmia, jotka on tehty testausta varten. Ei normaalikäyttöön.
Se että sinulla on ollut aiemminkin samanlaisia ongelmia ei todista mitään.
yksinkertaisesti TÄYSI PASKA. ainut f-secure mikä mulla on joskus toiminut jotenkin on ollut client security versio 8, mitkään muut senjälkeen mukaanlukien client 9 toiminut ollenkaan kuten pitäisi. millään esim avastin ohjelmalla ei ole ollut minkäänlaisia päivitys tai mitään muutakaan ongelmia. no tietäähän tuon kun on suomesta tää paska softa että ei voi toimia eikä suojaa mitään :D
öm se on susi paska näin suoraan sanottuna :D itelle sattu sama ongelma. otin yhteyttä firman nettisivujen kautta tukeen ja lähettivät sieltä jonkun tiedoston minkä sitten asensin. nyt pelittää niinkun pitääkin. suosittelen lähettään sen tukipyynnön :DD