Forlan

hesw

Olipa yllätys, että kisojen parhaan pelaajan palkinto myönnettiin tällä kertaa ihan oikealle pelaajalle! Forlan oli aivan maaginen. Lausuntojensa perusteella myös oikein hieno kaveri.
Uruguayn keskikentällä Egidio Arevalo oli myös aivan loistava, Hänen nykyinen seuransa näkyy olevan uruguaylainen Club Atlético Peñarol. Tuskinpa ensi kaudella kun Euroopasta agentit tulevat kimpuun tiiliskiven paksuiset seteliniput povitaskuissa. Jos olisi pelannut jo nyt jossakin suurseurassa, niin olisipa ollut hypetystä kerrakseen!

1

552

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • gghiug

      sori jos lyttään suuren idolisi mutta ainoana joka jabulanin kesytti, teki 3 maalia supertele kierteellä(sama kuin jabulani kierre), yhen pilkun ja yhen hienon. ei näin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan bisneksillä ei mene hyvin

      https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/c46da6ab-340f-4790-aaa7-0865eed2336 Yrityksen konkurssihakemus on tullut kärä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      304
      1321
    2. Tiesitkö? Martina Aitolehden isäpuoli on tämä suosittu laulaja

      Martina Aitolehti on seurattu julkisuuden henkilö. Lähipiiriin mahtuu muitakin tunnettuja henkilöitä. Tiesitkö, että Ma
      Kotimaiset julkkisjuorut
      30
      1097
    3. 64
      897
    4. Voiko meidän välit

      Koskaan parantua tästä?
      Ikävä
      72
      891
    5. Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta

      Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html
      Maailman menoa
      429
      773
    6. Onko kaivattusi

      Kummallinen jossakin suhteessa?
      Ikävä
      47
      649
    7. Mies, olenko ymmärtänyt oikein?

      Ystävyys/salainen suhde/molemmat ovat täysin poissuljettuja asioita? Nainen
      Ikävä
      73
      615
    8. Kiteen Pallon superpesisjoukkue pelaa huumeiden vaikutuksen alaisena

      Huumerikos. Yleisesti uskotaan, että se seikka, että eräs KiPan pelaaja kärähtää huumeista, on vain jäävuoren huippu. M
      Kitee
      79
      593
    9. Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.

      https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl
      Maailman menoa
      459
      588
    10. Kauanko olet kaivannut kaivattuasi ja

      koska hänet löysit?
      Ikävä
      38
      582
    Aihe