Hyvä hotelli Torontosta?

tor0nt00n

Moi!. Parin viikon päästä plussapisteillä tarkoitus lähteä Torontoon käymään. Mikä olisi HYVÄ 2-4 tähden perushotelli, lähellä kaikkea jne, kiitos!

3

698

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jos raaskitte

      Oltiin täällä 4 yötä kesäkuussa, jolloin hinnat oli tietty vähän halvemmat. Torontossa hotellit on aika kalliita, koska tämäkin on halvimmasta päästä. Tärkein syy, miksi suosittelen tätä hotellia, on loistosijainti. Jos tulet omalla autolla, pääset jouhevasti moottoritien rampilta tänne. Hotellin alla on tilava parkkitalo, ja hissillä pääset suoraan aulaan. Jos bussilla, bussiasema on 100 m päässä. Hotellista ulos astuessasi olet kadulla, jolla on keskittymä tunnelmallisia olutbaareja, ja heti seuraavalla kadulla rannasta poispäin katsottuna on lisää ravintoloita (mm kiva Thai-paikka), ruokakauppa ym. Hockey Hall of Fameen on myös vain 200 m. Hockey Hall of Famen Food Court on aivan loistava, suositttelen siellä olevan intialaisen ravintolan Butter Chickeniä. Muuten löytyy peruskiinalaiset, burgerpaikat mutta myös sellainen kahvila, josta saa tuorepuristettuja mehuja, salaattiannoksia ym. Eaton Centerin ostarille on miellyttävä kävelymatka suoraan yhtä katua ylöspäin n.10-15 min. CN Towerille pääset myös kävellen noin vartissa. Lautta Toronto Islandseille lähtee taas rantaanpäin n 300 m päästä. Autoa et siis tarvi kuin Casa Loman keikalla tai National Museumiin.

      Hotellin aula ja palvelu on jopa 4 tähden tasoa, turvallisuus hyvää luokkaa, hissillä voi ajaa vain huoneen kortitia vilauttamalla. Kuntosali on perus ok, samoin huone. Huone on siisti, vuoteet mukavia, kylpyhuone hyvä, ilmainen wifi, silityslauta ja -rauta, vedenkeitin ja safe eteisessä. Ainoat miinukset lievästä tupakan hajusta (vaikka savuton huone) ja siitä, että jääkaappi on elektronisesti vartioitu, eli omia juomia ei voi viilentää jääkaapissa ellei erikseen pyydä jääkaapin tyhjennystä (emme jaksaneet).

      Ehdottomasti menisin uudelleen tähän hotelliin jos menen Torontoon ja muutenkin Toronto oli mukava kaupunkilomapaikka koko perheelle. Mukavaa matkaa!

    • menisin uutelleen

      Holiday inn express downtown. Mielestäni on hyvällä paikalla, rauhallinen, kävelymatkan päässä nähtävyyksistä, metroon ei pitkä matka, aamiainen ok.

    • HeceR

      Fairmont Royal York

      Pari sataa metriä CN-towerista ja hotellista pääsee suoraan Pathiin. Hyvä paikka, hyvä palvelu ja siisti. Maksoi yksi yö suunnilleen satasen, kun varasi etukäteen hotels.comin kautta. Pysäkäöintihallista pääsi suoraan sisään, mutta se oli kallista, CAD66/yö, tosin oltiin paikalla jo kolmen maissa iltapäivällä ja lähdettiin ehkä kymmeneltä aamulla pois.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vedonlyöntiä .

      Olen valmis lyömään ison vedon , että homma kaatuu . Jos kerta Sivonen ei lähde mukaan , niin ei tuoho usko kukaan muuka
      Ähtäri
      32
      3335
    2. Mikä on pahinta, mitä kaivatullesi

      pelkäät tapahtuvan? Jos kuolemaa, vakavia sairauksia yms. ei lasketa?
      Ikävä
      103
      2525
    3. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      69
      2488
    4. Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?

      Mikä on sun mielestä suurin kusetus maailmassa?
      Ikävä
      83
      2054
    5. Minkä tunteen tunnet

      juuri nyt? ap kiitollisuuden.
      Tunteet
      41
      1398
    6. rakastan jotakin

      en uskalla sanoa sitä täällä ääneen
      Ikävä
      11
      1338
    7. Päivi Räsänen sai kutsun kongressiin todistajaksi.

      Pystyykö Päivi pysymään totuudessa ja kertomaan kongressille, että raamattu ei ole lakikirja jota pitäisi noudattaa poli
      Maailman menoa
      378
      1016
    8. Minkä kouluarvosanan (4-10) annat Thank God, sä tulit! sarjalle?

      Katsoitko Thank God, sä tulit!? Uusi viihdeohjelma ei ollut kaikkien makuun, mutta jotkut tykkäsivät. Minkä kouluarvos
      Tv-sarjat
      34
      813
    9. TVssä TomCruisen superjännä Vaarallinen tehtävä Mission Impossible Rogue Nation

      Alkaa uskomattomalla lentokone kuvauksella. Toimintaelokuvan jatko-osa agentti (Tom Cruise) on hankaluuksissa, kun järje
      Maailman menoa
      28
      798
    10. Kaikkea hyvää kaikki

      Kaikkea hyvää kaikki ja positiivisia ja hyviä asioita. Kylmää on kovia pakkasia. Pikku hiljaa kevättä kohti taas. Voimaa
      Ikävä
      6
      740
    Aihe