muakin..

..haukutaan!! siis oikeesti..
Olen pari kertaa kuullut ihan omin korvin, kun nuori fiksu neitokainen mulkasee mua, kääntyy katsomaan poikaystäväänsä, ja sanoo "tos on toi hullu naapurin ämmä"... =))

Siis meidän talossa on tapana tervehtiä, olla hiljaa yöt ja ottaa huomioon myös muut asukit.. Hittoako tämä sitten kulkee nokka kenossa ja naama norsunvitulla ja hakkaa pattereita lekalla??

Jepjep
4175
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Helposti leimaavat yksinasujat. Niidenhän "Pitää lähteä poiiiisss!", "Muuttaa poiiisss!"

Äänestä
  • Mitäs vikaa yksinasujissa on !

    Ollaanko sitä kateellisia, kun joku tulee toimeen omillaan, tai ei ole taipunut muiden pompoteltavaksi, että pitäisi olla partneri, ja tai lapsia ihan vaan muodon vuoksi, että uskalletaan ja kehdataan elää ?!



    Mikään Fiksu se neitokainen ei juuri ole jos tollee on asian laita kuten aloittaja mainitti.

    Äänestä

täälläkin. Itse en tietoisesti/tietääkseni ole tehnyt mitään enkä sanonutkaan kenestäkään mitään ja silti kattovat kun halpaa makkaraa ja lapsetkaan ei enää tervehdi minua täällä. Olisi kivaa tietää mitä ne oikein ajaa takaa ja mistä tällainen oikein johtuu ja kuka täällä levittelee jotain valheita joista tällainen käytös voi johtua.
Tai jos syynä on se että olen tässä työttömänä ollut jonkin aikaa kun ikää alkaa työnantajan mielestä olla liikaa ja sairaudet alkaa voimia verottaa? Lulevat tietenkin että olen mielenterveyspotilas josta pitää pysytellä kaukana, vai mikä voi syynä olla? :) Aikuiset tietenkin varoittavat lapsiaan tällaisesta "hullusta".
No, toisaalta ihan hyvä, saa olla rauhassa eikä tarvitse juoruja kuunnella eikä osallistua mihinkään "rientoihin". Ihana vapaus on tässä tämä asian toinen puoli, ei niin pahaa ettei jotain hyvääkin. Rentouttavaa toisaalta.

Äänestä
  • törkeää opettaa lapsille tollaisia tapoja, ei ihme että yhteiskunnan nuoret voi huonosti. Kaikki asiat ei vaan ole lasten korville suotavia. Ja nehän kuulevat enemmän kuin aikuiset uskookaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


hulluakka =) kirjoitti:

..haukutaan!! siis oikeesti..
Olen pari kertaa kuullut ihan omin korvin, kun nuori fiksu neitokainen mulkasee mua, kääntyy katsomaan poikaystäväänsä, ja sanoo "tos on toi hullu naapurin ämmä"... =))

Siis meidän talossa on tapana tervehtiä, olla hiljaa yöt ja ottaa huomioon myös muut asukit.. Hittoako tämä sitten kulkee nokka kenossa ja naama norsunvitulla ja hakkaa pattereita lekalla??

Jepjep

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu