Sain jostain nappulasta tietokoneen näytön niin, että yläpallki poituu näkuvista ellei hiirellä scrollaa ylös, samoin alapalkki. Mistä komennosta saan näytön pysyväksi niin että alapalkki näkyy kaiken aikaa ja samoin yläpalkki? Onko se joku Fn jotain?
Vastaukset 4
- asian tuntija
Käyttöjärjestelmä? Tietokoneen merkki ja malli, mahdollisesti myös näytönohjaimen malli?
- 11f
paina f11.
- pellilelli
pelkkä F11 ei auta, sillä saan kyllä koko näytön näkyviin plus takaisin, mutta tuo ylä ja alapalkki on piilossa silti, ellei hiirellä scrollaa niihin. Alapalkki mulla olikin aikanaan piilossa, mutta nyt sain tuon yläpalkinkin eli joko wordin yläpalkki rivi menee piiloon, kun scrollaa asiakirjaa alaspäin, sama tapahtuu nnetissä. kone LG X110
Klikkaa oikealla käynnistä valikkoa → ominaisuudet → tehtäväpalkki → ruksi pois kohdasta piilota tehtäväpalkki automaattisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 136849
Jasmin Vähäkangas valehtelee kolumnissaan. Hän ei ole "taaperon" äiti.
Lapsi ei taaperra. Vielä seurakunnan lehdessä valehtelee noin?83708- 58676
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha82646Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät55571Hyvää yötä
Ikuinen kohtalo, sydänystävä, rakkauteni♥️.. kumpa olisimme saaneet elämältä mahdollisuuden!26543- 152461
- 42459
Missähän pöytäkirja viipyy, taas?
Hallituksen kokouksessa oli eilen mielenkiintoisia asioita käsiteltävänä. Pöytäkirja on ollut yleensä saman iltana luett40456Kuhan lie kuollu auto-onnettomuudessa kylillä?
Joku nuorimies löytyny kuolleena kylän liepeillä ulos ajetusta autosta.Kenen poikahan lienee?2443