tunnin lenkki heitetty,Vantaan metsissä.Mustikoita ja metsämansikoita söin,Lievästi tuli hiki.
Puolentoista
ira¤
5250
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja sit sä heräsit.
olipa fiksua.
te muut päivisin,ei tietty he joilla on kipuja.
paljon nyt sairaslomalla on siihen aikaa,päivisinkin- töissä ollessa ehtii liikkumaan vain iltaisin ja viikonloppuisin.
Pyöräilyä,naisvoimistelua,koiran kanssa lenkkeilyä useaan kertaan päivässä,uintia- syksyllä sieniestystä,marjastusta,lakkasuotkin vaativat hyvää kuntoa:)
Hoitojen aikaan saattaa olla muutamia päiviä,jolloin liikunta rajoittuu lähinnä koiran kanssa lenkkeilyksi,voimien mukaan,katsellaan miten jaksaa:)
on minunkin lempi lajini sauvakävelyn ohella ,kuumallakin ilmalla sujuu pyöräily kun ilmavirta viilentää,vasta pysähtyessä tulee hiki.Pyöräilen kesällä paljon ja myös talvisin tulee pyöräiltyä työmatkat,noin 12km/ suunta,matka olisi bussilla hankalampi täältä,joutuisi välillä vaihtamaan ja kävelemäänkin.
Sanoisin että olen ollut liikunnallinen koko ikäni,mutta tuossa nelikymppisenä lisäsin sitä ainakin puolella ja mieli pysyy virkeänä ja saa energiaa,ehkä siksi syöpähoidotkin oli minulle suht.helpot,pohjakunto oli hyvä.