marwe 610

voiko kys. rullasuksen vierintävastusta jotenkin säätää?? tuntuu pikkasen nihkeeltä.
2792
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei voi mutta, voit ostaa US0 rullat. Muuten ei auta muu kuin harjoitella niin alkaa kulkemaan

Äänestä

Herkkyyttä tulee lisää kun putsaat vaseliinit pois laakereista..toinen peitelevy irti ja liuottavaan nesteeseen koko setti;
Kuivaus paineilmapistoolilla jos on mahollisuus..senjälkeen crc tai joku teflon pohjainen hieno öljy..pari tippaa riittää per laakeri;
Peitelevytön puoli sitten laakeripesään nähden sisään päin..herkkyys on huomattava verrattuna vaseliini-voiteluun;
Toinen mahollisuus on hommata kisarenkaat..renkaat on kuitenkin se suurin tekijä mikä antaa suuren nopeuden;

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hfdosajhkl kirjoitti:

voiko kys. rullasuksen vierintävastusta jotenkin säätää?? tuntuu pikkasen nihkeeltä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu