Missä hotellissa on hyvä aamupala? Lähdemme viikoksi Pärnuun ja asumme omassa vuokrahuoneistossa, jos joku aamu haluaisimme lähteä valmiiseen aamiaispöytään niin mitä suosittelette? Kiitos!
Vastaukset 5
- hengissä kotiin
näitä viestejä kun lukee niin pärnussa saa vain ruokamyrkytyksiä ja/tai muuten vaan on ruoka ihan kamalaa ja huonoa ja muutenkn kamala paikka.
- . . .
Oma kokemus Viking -hotellin aamupalasta oli, että se todellakin on ankea. Leivätkin kuivia, ja loppuviikosta näin niissä homepilkkujakin. Kokemus tosin on muutaman vuoden takaa. Meillä oli puolihoito, mikä näin jälkikäteen oli huono valinta, koska Vikingin päivällinenkin oli usein aika kehno. Kerran tai kahdesti se taisi olla ihan kelvollinen.
Mutta kyllä Pärnusta löytyy vallan kelvollisia ravintoloita. Kysymys oli kuitenkin hotellin aamupaloista. Purjehduskerholla söimme ihan hyvin, ja kerran toisessa ravintolassa kaupungilla, en tosin muista paikan nimeä mutta se oli kaksikerroksinen ja tarjoilijoilla oli "vanhahtavat" työasut.
- Pian myös matkaan
Ruoka on hyvää ravintolassa kuin ravintolassa!!! Olemme olleet Pärnussa todella monta kertaa ja huonoa ruokaa emme ole saaneet.
Asumme myös vuokrahuoneistossa, mutta aamupalan olemme laittaneet aina itse. Myös ravintolat tarjoavat aamiaista! Katselkaa tarjontaa. Hotellien aamupalasta ei ole tietoa, mutta itse voisin kokeilla Terviksen tai Tervis Paradiisen aamupalaa. - Hyvää oli
Keskustan hotelli Koidulaparkissa on hyvin suomalaiseen makuun sopiva aamiainen. Mustaa leipää makkaroineen ja juustoineen, kurkkua ja tomaattia, puuroa, nakkeja tai lihapullia, kahvia, teetä, erilaisia mehuja, keksejä... kaikki oli tuoreita ja maistuvia. Meillä aamiainen sisältyi huoneen hintaan, en tiedä paljonko maksaa erikseen ostettuna.
- CXZ
JOS ON SINUN MIELESTÄ HYVÄT RUUAT VIRON KYLPYLÖISSÄ,ET KYLLÄ SYÖ HYVIN SUOMESSA,ON ALIARVOISTA KAIKISSA HOTELLEISSA,TARJOTAAN VANHAA RUOKA EI KIERRÄ VOI SAADA TOSIAANKIN RUOKAMYRKYTYKSEN.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1372341
- 511019
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160907Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50776- 83757
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.162665- 53637
- 67636
- 59626
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e142604- 4589
- 6564
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21538- 52533
Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.160517Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32508- 55498
- 34497
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118496Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66489