Onko tämä jonkinlainen prepaid netti:
http://www.elisa.ee/mint/pakkumine/
Eli voiko suomalainen kävellä virossa elisan shoppiin ja ostaa tuollaisen paketin ja aloittaa surffaamaan ?
Elisan prepaid netti virossa ?
5
1288
Vastaukset
Tarvitset toki lisäksi päätelaitteen (kännykkä, nettitikku tms.) Muista, että päätelaite ei saa olla operaattorilukittu. Jos käytät puhelinta, ota mukaan toinen puhelin puheluille.
- päätelaite ?
Siis miksei tuo pakettiin kuuluva ZTE MF100 USB-3G tikku kelpaa ?
http://www.elisa.ee/mint/pakkumine/
Eli tikku mukana aivan kuten suomalaisessakin elisan prepaid netissä (Saunalahti prepaid) ? vai enkö nyt tajua jotakin ? päätelaite ? kirjoitti:
Siis miksei tuo pakettiin kuuluva ZTE MF100 USB-3G tikku kelpaa ?
http://www.elisa.ee/mint/pakkumine/
Eli tikku mukana aivan kuten suomalaisessakin elisan prepaid netissä (Saunalahti prepaid) ? vai enkö nyt tajua jotakin ?Joo tuossa onkin päätelaite mukana. Katsoin sitä linkkiä ja siellä oli joku toinen paketti, joka maksoi vain 3,20 euroa.
- Minä kanssa kommento
okaro kirjoitti:
Joo tuossa onkin päätelaite mukana. Katsoin sitä linkkiä ja siellä oli joku toinen paketti, joka maksoi vain 3,20 euroa.
Mutta tunnetaanko virossa samanlaista "prepaid" käsitettä kuin Suomessa ? Eli siis että voit hakea ärrältä saunalahden prepaid mokkulan ilman papereita (eli vaikkapa juurikin ulkomaalaiset, alaikäiset, rikolliset jne...) :)
Jos linkin sisältö on eri riippuen katsojasta, niin ainakin itselle siellä on tälläinen ilmoitus:
MiNT Free netikomplekt 450,-
- 3G netipulk ZTE MF100
- Lepinguta internet
- 450 Krooni ( 28,76Eur ) ehk 18 päeva tasuta netiaega
Eli siis vaikken sanaakaan viroa osaa, niin tuo vaikuttaisi juurikin prepaidilta, jossa on mokkula ja 18pv nettiaikaa.
Mutta onko tuo sellainen prepaid, että sen voi suomalainen käydä ostamassa käteisellä tosta vaan. Lisäksi virossa on mm. tälläisiä operaattoreita, mutta mitkäs niillä on prepaideja:
- http://zen.ee/ (ilmeisesti Elisan brändi tämäkin)
- http://www.emt.ee/web/simpel (EMT:n Simpel halpisbrändi)
- http://www.diil.ee/ (joku 3g netti)
- http://www.tele2.ee/internet/internetikaart.html (onkos tää nyt sitten kanssa prepaid)
- Matkalainen
Voinko ostaa kännykkään virolaisen prepaid liittymän suomesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683219
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753087Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682952On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662621Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442132- 611699
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251667Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181649- 351645
- 591576