On tullut pelattua vain yhtä roolipeliä ja se on The Elder Scrolls IV: Oblivion, joten ihan parasta roolipeliä itselleni en voi valita. Olisi mukava uppoutua lisää tähän roolipelien maailmaan, joten auttaisi melko paljon hyvien roolipelien etsimisessä, jos sanoisitte omia lempi roolipelejänne. Vielä tälläinen lisäkysymys, että mitä mieltä olette Dragon Age Originsista ja Two Worldista? Onko kukaan pelannut kyseisiä pelejä?
Vastaukset 4
- Taaplari.
Omasta mielestäni Oblivion on paras, mutta mitä enemmän olen tutustunut vanhaan Morrowindiin (Elder Scrolls III), sitä enemmän pidän siitä. Gothic 3 (community päivityksellä joka korjaa bugeja) on myös hyvä. Myös Fabe II:ta jäin kaipaamaan kun luovuin xboxista. Two Worldista en ole kuullut juuri hyvää sanottavaa, mutta kokemusta ei ole.
Tässä sekalaista Morrowind pelailuani:
http://www.youtube.com/watch?v=vK6VX2HZU5M
PS.
Assassin Greed II on myynnissä koska PC:ni ei sitä hyväksy. Olisin palauttanut pelin mutta se toimi normaalisti liikkeessä, eli peli on ok.
_______________________________
http://www.youtube.com/user/Taaplari- fraffsf
Joo, kiitos ehdotuksista! Itselläni tuo AC 2:nen onkin, tullut pelattua jo kolmeen kertaan läpi :D
- durrr
Tuota on tullu viime päivät pelattua, ja aika koukussa on kyseiseen peliin. Peli ei ole kovinkaan taisteluihin suuntautunut, vaan paljon pelistä on dialogia. Juoni on kyllä erittäin koukuttava, ja monet sivutehtävät ovat aivan kreisejä. Päähenkilön ja muiden sivuhahmojen ratkaisut voivat olla toisinaan aivan pähkähulluja. Huumoria siis pelissä riittää mielettömästi.
Peli on melko vanha ja suositeltavaa onkin käyttää jonkinmoista resoluutio modia (esim widescreen mod). 600X480 reso on nimittäin aivan hirvittävää nykyisillä näytöillä. - 2+9
Dragon age on ihan ok peli, pc:llä hieman helpompi pelata kuin konsoleilla kunnon interfacen takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 161906
- 82750
- 57741
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?56665- 46623
- 60572
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71556Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅44537Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35535- 26521