On tullut pelattua vain yhtä roolipeliä ja se on The Elder Scrolls IV: Oblivion, joten ihan parasta roolipeliä itselleni en voi valita. Olisi mukava uppoutua lisää tähän roolipelien maailmaan, joten auttaisi melko paljon hyvien roolipelien etsimisessä, jos sanoisitte omia lempi roolipelejänne. Vielä tälläinen lisäkysymys, että mitä mieltä olette Dragon Age Originsista ja Two Worldista? Onko kukaan pelannut kyseisiä pelejä?
Parhaat roolipelisi
4
543
Vastaukset
- Taaplari.
Omasta mielestäni Oblivion on paras, mutta mitä enemmän olen tutustunut vanhaan Morrowindiin (Elder Scrolls III), sitä enemmän pidän siitä. Gothic 3 (community päivityksellä joka korjaa bugeja) on myös hyvä. Myös Fabe II:ta jäin kaipaamaan kun luovuin xboxista. Two Worldista en ole kuullut juuri hyvää sanottavaa, mutta kokemusta ei ole.
Tässä sekalaista Morrowind pelailuani:
http://www.youtube.com/watch?v=vK6VX2HZU5M
PS.
Assassin Greed II on myynnissä koska PC:ni ei sitä hyväksy. Olisin palauttanut pelin mutta se toimi normaalisti liikkeessä, eli peli on ok.
_______________________________
http://www.youtube.com/user/Taaplari- fraffsf
Joo, kiitos ehdotuksista! Itselläni tuo AC 2:nen onkin, tullut pelattua jo kolmeen kertaan läpi :D
- durrr
Tuota on tullu viime päivät pelattua, ja aika koukussa on kyseiseen peliin. Peli ei ole kovinkaan taisteluihin suuntautunut, vaan paljon pelistä on dialogia. Juoni on kyllä erittäin koukuttava, ja monet sivutehtävät ovat aivan kreisejä. Päähenkilön ja muiden sivuhahmojen ratkaisut voivat olla toisinaan aivan pähkähulluja. Huumoria siis pelissä riittää mielettömästi.
Peli on melko vanha ja suositeltavaa onkin käyttää jonkinmoista resoluutio modia (esim widescreen mod). 600X480 reso on nimittäin aivan hirvittävää nykyisillä näytöillä. - 2+9
Dragon age on ihan ok peli, pc:llä hieman helpompi pelata kuin konsoleilla kunnon interfacen takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1443641"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?722206Minja jytkyttää vas.liiton kannatusta ylöspäin
Alkaa raavaat duunarimiehetkin palaamaan vasemmistoliiton kannattajiksi. Eduskunnassahan on vain kaksi työntekijöiden p641938Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am971911- 191869
Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.91714Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m171581- 791564
Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111370Mahonselän jäät - Saaristokunta Lieksa brutaalisti kriisin partaalla!
Lieksan loppuvuoden hyvän kehityksen jälkeen ei olisi uskonut että palstan ahkerista kommentoijista huolimatta matkailu1251353