RANSKANBULLDOG

Kuinka viilennätte koirianne näillä kuumilla helteillä?
Ranskikset kun eivät ui vaan vajoavat heti pohjaan, niin uimaan ei voi viedä.
2477
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Meidän sporttisemman kropan omaava koiruus ui ja hyvin! Joka ilta loiraamme järvessä 1- 1,5 tuntia. Päivällä makoilee varjossa ja kylpee sujuvasti vesikupissaan :).

Koiralla on pedissään kylmäkallet pyyhkeen alla. Myös kukkien sumupullolla viilennetään vatsan alusta. Päivällä ei ulkoile (omasta halusta) eikä autoile.

Äänestä

Ranskiksilla tuo uimataito ei ole maailman paras ja on hienoa jos jokku yksilöt ui. Se on ihan koirakohtanen ja itellä on bullia kaks ja kumpikaan ei ui kuin pari metriä ja sitte mentiin.... Ite ainaki annoin välillä ku oltiin pihalla, niin jääpalan jolla saivat leikkiä :D:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ranskisranskis kirjoitti:

Kuinka viilennätte koirianne näillä kuumilla helteillä?
Ranskikset kun eivät ui vaan vajoavat heti pohjaan, niin uimaan ei voi viedä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu