Tein töitä akateemisella tasolla ja jouduin työkyvyttömäksi kun loukkasin selkäni lapissa "vapaa-aikana" vakuutusyhtiön mukaan. Nyt saan eläkettä 2800 euroa miinus verot.
Palkkani oli n. 6300 euroa,miksi rangaistaan siitä jos ihminen sairastuu ja on maksanut kaikki vakuutusmaksut tunnollisesti.
Joudun varmaan myymään 300 m2 asuntoni järvenrannalta ,että voin elää samalla lailla kuin tavikset.
PS. Elämä ei palkitse menestyjiä ja sivistyneitä
Hävettää
5
626
Vastaukset 5
- .
olihan taas varsinainen provo...
- k
ei saa edes noin paljon palkkaa töistä kun sinä saat eläkettä. Ei kai sulla enää voi olla velkaa asunnosta kun tienannut noin paljon. Ihme kitisijoitä paljon tienaavat ovatkin, tuntuu ettei mikään riitä. Moni olisi onnellinen jos saisi noin paljon rahaa.
- Tosissasi
k kirjoitti:
ei saa edes noin paljon palkkaa töistä kun sinä saat eläkettä. Ei kai sulla enää voi olla velkaa asunnosta kun tienannut noin paljon. Ihme kitisijoitä paljon tienaavat ovatkin, tuntuu ettei mikään riitä. Moni olisi onnellinen jos saisi noin paljon rahaa.
Älä ota näitä pikkupojujen provoja tosissasi.
- BCBG deux milles
Jos teet töitäsi aivoilla, ns akateemisella tasolla, eli ei-ruumiillista työtä, sinun olisi maalaisjärjen mukaan hyvät mahdollisuudet mukautua erilaiseen fyysiseen kuntoosi ja jatkaa työtä aivoillasi.
- elämä on
minuakin ärsyttäisi. Kuukausitulot tippuvat sinulla rajusti. Tuolla määrällä tuskin tullaan toimeen, kun on iso talokin. Varmaan joudut myymään. Minulla on vielä suuremmat tulot kuin sinulla, joten ymmärrän tuskasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1282056
- 51989
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r158868Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50766- 77710
- 53627
- 67626
- 59616
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.144606Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e131566Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20520- 6504
- 52503
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32498- 4489
- 55488
- 34487
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118486Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.152469Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142463