kopio

eli kysyisin sellaista asiaa, että miten tietokoneella onnistuu tekemään varmuuskopion jostaki pelistä cd:stä ym...olen yrittänyt nerolla mutta en ole onnistunut
kiitos kaikille vastanneille näin etu käteen
4399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

clonecd?, tekee raakakopiot levystä kuin levystä. Itse saat etsiä...

-T

Äänestä

Ensinnäkin pitää olla polttava DVD-asema ja joku muu dvd-asema.
Toiseksi pitää soveltaa että asema lukee pelilevyä...
Kolmanneksi, Xbox ei lue poltettuja levyjä, paitsi jos on modattu. Modaaminen on siis laitonta.
Varmuuskopion tekeminen on sallittua omaan käyttöön mutta kun Xbox ei lue niin kopiosta ei ole hyötyä. Toisaalta jos olet modannut niin lukee mutta silloin kopion tekeminen on kiellettyä koska käyttötarkoitus voi olla jokin muu kuin varmuuskopio omaan käyttöön.

Äänestä
  • kiitos tämä tieto auttoi todella paljon

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miten tehdä kirjoitti:

eli kysyisin sellaista asiaa, että miten tietokoneella onnistuu tekemään varmuuskopion jostaki pelistä cd:stä ym...olen yrittänyt nerolla mutta en ole onnistunut
kiitos kaikille vastanneille näin etu käteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu