antura

liisa L22

olen tekemässä mökkiä ja saunaa.kumpikin rakennus tulee anturaharkkolle 400*590*190 ja pilariharkko 240 *240*190 3kpl harkon päälle. 15 anturaa mökkiin ja 9 anturaa saunaan.kysyisin minkälaista sementtiä laitetaan väliin ja kuinka paksua harjaterästä? sementistä ole saanut ainakin 3 vaihtoehtoa!

2

501

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiri-Veikko

      Parahin Liisa (kuppikoko DD )

      Tuossa hommassa ei ole muuta väliä-muistamista , kun aamulla laitat ensiksi sementtilaastin laastikauhallla sinne alimmaiSEKSI ja jos illalla viimeiSEKSI sen harkon , niin silloin päivän työ onpi mennyt oikein .

    • rivettä rakoon

      Anturaharkkoja ei ole tarkoitettu varsinaisesti pilariharkkojen alle, miksei ne periaatteessa sinnekkin sovi mutta ovat tarkoitettu korvaamaan valettava nauha-antura harkkosokkelin alle.

      Toki on itse kiva ja ehkä edullista tehdä ja tehden oppii mutta joskus vain olisi yksinkertaisesti järkevintä, helpointa sekä edullisinta teettää työ ammattilaisella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      281
      10959
    2. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      77
      3007
    3. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      89
      2689
    4. 88
      2540
    5. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      151
      2262
    6. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      268
      2151
    7. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1461
    8. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      13
      1435
    9. Muutama vuosi sitten oli pulaa hoitohenkilökunnasta

      Nyt heitä sanotaan irti. Tarve ei ole hävinnyt mihinkään, ei myöskään raha jolla ihmisten työnteosta maksettiin; raha va
      Maailman menoa
      133
      1339
    10. Ilouutinen: Osmo Peltola jo teini-iässä, silti yhdessä Peltsi-isän kanssa taas tv:ssä!

      Ihan paras parivaljakko: Peltsi-isä ja Osmo-poika. Tämä on kyllä sellaista hyvänmielen telkkariohjelmaa, josta kukaan ei
      Tv-sarjat
      35
      942
    Aihe