Tallinnan eläintarhan ja ruokailu

Mennään ensi keskiviikkona Tallinnan eläintarhan lasten kanssa. Onko siellä tai siinä lähellä ruokailumahdollisuutta?

Olisin kiitollinen, jos jollakin olisi tietoa asiasta.
21128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ihan tien toisella puolella on Rocca Al Maren kauppakeskus eli siellä ainakin on ravintoloita. Muistaakseni itse eläintarhassa ei kummosta ruokapaikkaa ollut. Ja vihjeenä jos on kuuma päivä, niin ottakaa reilusti juomista mukaan, sillä eläintarha on todella kuuma hellepäivinä (nimimerkillä kokemusta on)!

Äänestä
  • Juomia on kuumana päivänä aivan turha kantaa mukana, paikan päältä saa
    ja hintataso on Viron kohtuullisimpia:
    - Vissy kokis jäätee vesi fanta 4 x jätski elefanttitornin kahvilassa yht. 110 EEK viime
    PE

    Roccan ravintoloista suosittelisin "pieneen" nälkään RahvaRaamad - kirjakaupan yhteydessä olevaa
    kahvilaa, hyvä Caesar-salaatti muistaakseni 40EEK. Listalla lisäksi keittoja, pastoja yms. Isompaan
    nälkään aivan OK oli Lousianna-tyylinen paikka. Tietysti ostarin pihalla on McDonaldskin...

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tallinnan eläintarha kirjoitti:

Mennään ensi keskiviikkona Tallinnan eläintarhan lasten kanssa. Onko siellä tai siinä lähellä ruokailumahdollisuutta?

Olisin kiitollinen, jos jollakin olisi tietoa asiasta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu