Kodin käyttöesineet

Tekisi mieleni tehdä erialisia kodin esineitä puusta, kuten leikkuulauta, paperirullateline, servettiteline, kahvisuodatinpaperille teline ym.

Millanen materiaali ois parasta näihin? Liimapuulevy? Vai jokin muu?
1656
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Koivulankkua, sahoilta ja puutavaraliikkeistä on saatavilla kiuvattua läpisahattua kanttaamatonta koivulankkua.
Koivu sopii vaikka ruokailuvälineitä tekisit, lankku on edullisepaa kuin esim koivuliimalevy, hiukan hukkaan sitä toki menee höylätessä.
Hiljattain hain 20x600x3000mm koivuliimalevynn hinta 130€, sahalla kuiva koivulankku noin 30€/kpl mitat noin paksuus 40mm leveys 190-250mm pituus 4.2 metriä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nainen sorvissa kirjoitti:

Tekisi mieleni tehdä erialisia kodin esineitä puusta, kuten leikkuulauta, paperirullateline, servettiteline, kahvisuodatinpaperille teline ym.

Millanen materiaali ois parasta näihin? Liimapuulevy? Vai jokin muu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu