Finnmatkat!!!

Perhe

Kertokaa kokemuksianne Phuketin Orchid Resort-hotellista!!! Mitä hyvää/huonoa? Meitä lähtee sinne 2 aik. 8v. 2v. joulukuun puolessavälissä pariksi viikoksi.
Kiitos kommenteistanne;);)

3

988

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Aasiasta
    • käynyt sillä 2004

      aivan mahtava paikka mun mielestä.Hotelli oli todella hieno,vielä hienompi kuin kuvat antaa ymmärtää.Lapsia meillä ei ollut mutta yleisesti siellä oli oli paljon lapsiperheitä ja kaikki kyllä näytti viihtyvän hyvin esim.(lapsille oma uima-allas).Ruoat hotellissa olivat hyvät jos vaikka syö jotain pientä purtavaa päivällä.Rannnasta sen verran lyhyt kävelymatka sinne ja pari markettia ihan lähellä.itse kävimme illalla aina muualla syömässä (kata on tosi lähellä että kannattaa mennä myös sinne.
      Oikeastaan hyviä puolia ,huonoja puolia en oikein muista kun sen että siinä lähellä ei oikein ollut ruokapaikkoja että tuktuk piti ottaa mutta vapaita löytyi tosi nopesti.Henkilökunta oli todella mukavia ja ystävällisiä.Itse kyllä aijon seuraavan kerran mennä samaan hotelliin ja lapsi mukana.Et tule pettymään valinnassa. Kysele vaan vastaan meilelläni kysymyksiin.

    • jeesus

      ei varmaan kannata mennä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      91
      4493
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      232
      1749
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      76
      1440
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1140
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      330
      1072
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1060
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      49
      1039
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      142
      990
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      104
      957
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      944
    Aihe