Maico

Kyselen vaan tietääkö kukaan onko MAICO merkkistä pyörää alettu taas saksassa valmistelemaan
3752
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Maicoa on tehty jatkuvasti 1980-luvun konkurssin jälkeen, tosin pajatuotantona vähän pienemmällä profiililla. Pyöriä ei ole juuri viety Keski-Euroopan ja Britannian ulkopuolelle. Maicon tehdas (koneet osat piirustukset) on vaeltanut Englanti-Hollanti-Saksa-väliä ja on jo pidempään ollut Saksassa Köstler-moottoripyöräliikkellä.

Mallisto käsittää isoja 2-T crosseja, enduroita ja supermotoja 250-kuutioisesta 620-kuutioiseen.

Vuoden 2011 mallit Köstlerin sivuilta:

http://maico-bikeworld.de/catalog/index.php?cPath=31&osCsid=a1311c6f62aff7aaeee58f49ea44e169

Englantilaisen kansainvälistä kauppaa yrittelevän dealerin sivut:

http://www.maicointernational.com/index.html

Äänestä
  • Köstlerillä vanhat mallit. Englannin pojilla uutta tavaraa. Englannissa tiettävästi myös "uusia" -81 malleja, Maico only:n pojilla. Ei ihan varmaa tietoa. USA:n Maico only ainakin konkurssissa.

    Äänestä

EIKS MAICO VIRALLISESTI AJETTU ALAS 1987

Äänestä

Kommentoi aloitusta


turri2461 kirjoitti:

Kyselen vaan tietääkö kukaan onko MAICO merkkistä pyörää alettu taas saksassa valmistelemaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu