Mikä on semmoinen mies jolla jo neljäs vaimo ja 7 lasta kaksi vaimoista on taihmaasta vaimo käy töissä ja ukko vie kaiken rahan ja työpäivän päätteeksi marjaan, siellä vaimo kyykkii yö myöhään. Pitäsköhän joku käydä rökittää 250kg miestä on todella alistavaa jos ei tuo miehelle rahaa niin akka lähtee, mies vain makaa hyi helvetti.
hyväksikäyttäjä
mies kuohintaan
12832
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
miehet on perseestä.Eivät kunnioita/rakasta naista,vaan raha on kaikki kaikessa.Kuohinta taitais olla ihan hyvä juttu mokomille.Vaikka kokemukseni oli nahkamuna,mutta silti.Pirri pois ja pataan.Nahkamunakaan ei yrittäis välttämättä pitää kulisseja yllä.
Tuota kyllä ihmettelen, että miten tuollainen läski 250kg mies kelpaa yhdellekään naisille ja vielä neljä vaimoa on kelpuuttanut hänet. Sen vähän käsittää, jos kaksi naista on thaimaasta, jolloin mies on petkuttanut näitä ulkomaalisia naisia, mutta että suomalaiset naiset on tällaisen läskin miehen hyväksyneet elämänkumppaniksen, kun sentään voivat sanoa EI kun näkevät läskit hyllyvät ukon livenä.
Tuskin kukaan menee lupautumaan toiselle elämänkumppaniksi, ilman että on nähnyt toisensa ja seurustellut sitä ennen.
Kerran näin yhden sottaisen ja rähjääntyneen puliukon, jolla oli nuori ja todella kaunis nainen seuranaan.
Kyllä kai nyt järkevä nainen kiertää kaukaa tuollaiset puliukot, luulisi ainakin...
Haloo.... en minä ainkaan tajua naisten ajatusmaailmaa, jos tuollaisia pönttöjä kelpuuttavat elämänkumppaneiksi. Sitten kun menee huonosti, niin nämä naiset leimaavat kaikki miehet samanlaisikisi tyhmiksi pöntöiksi pelkästään tämän yhden takia.
On meitä kunnollisiakin miehiä, jotka arvostavat ja kunnioittavat naista, mutta ei sekään takaa, että kelpaisi naiselle.
On teillä jutut.Mitäs oikeastaan se teille kuuluu mitä aviopari tekee.Eihän se ole teiltä pois.Jättäkää ihmiset rauhaan
Kari ????
Thainaiset tienaamaan,ja äijät lihoaa ja makaa.Yksi on niin lihava,että kävely on vaikeaa.Kuinka hoituvat aviolliset velvoitteet?Jokaisella on näköisensä elämä.
Sitten vielä kehtaa tuodattaa sisaruksiakin poimiin marjoja ja ottaa kovaa vuokraa ja ruoka rahat päälle, ja kuulemma nukuttaa pelkästään lattialla. viattomia ihmisiä käytetään hyväksi, kun on eri kulttuurista. Lappilanmäki rulettaa hyi helevattu onneksi sain myytyä taloni pois. ihmis kauppaa ja hyväksikäyttöä :O
Olen suht vankka sälli jolla ei naisiin ole ulkonäöllisesti asiaa.Tietääkö kukaan tekeekö nuo paikalliset thai naiset esim. ns.runkkaushommia? voisin maksaa enemmän kuin marjanpoiminnasta jos joku thai mimmi vatkais mun moloo loppuun asti.
Eihän nämä viottamat naiset tiedä mikä niitä odottaa täällä suomen maassa, luulevat että pääsevät hyvään elämään, mutta jotkut ovat niin julmia miehiä, etteivät anna pitää ulkomaailmaan yhteyttä, niin eihän ne voi tietää omista oikeuksistaan. näillä naisilla on samat oikeudet kuin meillä suomalaisilla, jos ovat naimisissa, ja omaavat kansallisuuden. Ei varmaan kaikki ole samanlaisia, mutta niitäkin löytyy jotka eivät arvosta naista. jos on ollut useasti naimisissa ja uutta tilalle, säälittävää ja hävettävää sekä huonoa mainetta suomalaiselta mieheltä. Istu nyt sit kokkolan torilla leveästi 70 luvun kauluspaita auki ja thai vaimo vieressä, ja prätkällä ajeluttaa, hävettää katsoa, tommoset sit pilaa miehiset maineet HYI OLKOON
Sinähän oletkin tunnettu kokkolassa ja maakunnista häpeä.
Jos suomalainen mies tienaa eläkettä 1100 kk ja thai vaimo on ollut parivuotta töissä ja saa noin 1700kk , mies kusettaa raha asioissa vaimoa. ja mies joutuu maksaa useampia elatusmaksuja ja osamaksu velkoja, on mies todella tuttava piirissä sika . en tervehtisi tommosta sikaa, saamaton niljake. Kolahtaa vielä siallakin omaan nilkkaan HAHAAAA HAHAA
...on,jotta jos suomalainen mies ei oo "menestynyt" suomalaisen naisen/naisten kanssa,ni jotain vikaahan siinä täytyy olla.Sääliks käy thaimuija!
ketkhän näitä tänne tuo, säälittää naisten surkea kohtalo lihavien miesten "alla"!?!?!?!?!