Autoon Golf Variant 2008 pitäisi saada hyvät istuinsuojat. VW-auto Herttoniemessä myi eioota ja suositteli Tammersuojalla teettämistä. Kuitenkin ajattelin kysyä, olisiko suositella hyvää tarvikesuojaa...
Mistä hyvät istuinsuojat
12
6139
Vastaukset
- 14 + 14
Kyllä se niin taitaa olla, että jos tarvii "hyvät istuinsuojat", niin ei niitä nykyään varmaan paljon muualta saa kuin Tammer-Suojalta.
Tuossa keväällä Passattiin hommasin Tammerin suojat ja kyllä ne hyvännäköiset ja hyvin istuvat suojat on joten sen puolesta ei voi muuta kuin suositella. Tietenkin saattaa olla, että Passatteihin tekevät noita suojia enemmän kuin Golfeihin, koska Passatteja on takseinakin - sen vuoksi kaavat ja istuvuus on hioutunut tuossa kohdalleen. Jos mahdollista, kannattaa valita sellainen paksu ja tiheä kangas (katsoa kangaspalaa valoa vasten, näkyykö valo läpi), se voisi olla vuosien saatossa kestävämpi - ellei sitten teetä nahasta, sehän varmasti kestää... - nistipassa.
on Gami-tuote ky niminen verhoomo,jossa tehdään laadukkaita mm.istuinsuojia.Teetin omaan passattiini siellä blyyssisuojat,jotka maksoi 350 euroa ja samaan hintaan he laittavat suojat paikalleen.Suojat istuu paikoilleen tosi hyvin,eikä pussita mistään vieläkään vuoden käytön jälkeenkään.
- ßÔÒ
... ja yli 5 tunnin ajomatka. Ei taida kannattaa lähteä Kortesjärvelle laitattamaan.
- 14 + 14
ßÔÒ kirjoitti:
... ja yli 5 tunnin ajomatka. Ei taida kannattaa lähteä Kortesjärvelle laitattamaan.
Lähestulkoon jokainen autotarvikeliike myy noita Tammerin suojia ja heiltä löytyy näytepalat kankaista ja taustamateriaaleista. Ei siis ole pakko netin kautta summassa tilata.
- nistipassa.
ßÔÒ kirjoitti:
... ja yli 5 tunnin ajomatka. Ei taida kannattaa lähteä Kortesjärvelle laitattamaan.
matka hesasta ole mikään este,jos haluaa laadukasta tavaraa.Hesasta tuodaan Kortesjärvelle paljon veteraaniautojen istuimia verhoiltavaksi,samoin kun arvohuonekaluja.
- Lit Lukki
LIDListä halvalla hyvät istuinsuojat maanantaina 26.7.
Alle 17e. Suotta tärväät 300e muutamaan rätinpalaan.
http://www.lidl.fi/cps/rde/xchg/SID-483EE3AF-31C839CE/lidl_fi/hs.xsl/index_9585.htm - JPKJ
Käypä katsomassa www.albert-premium.com sivustoa, jolla esitellään vähän erilaista konseptia.
Malliston puitteissa voi valita kankaat ja värit varsin laajasta valikoimasta, joten lopputulos voi olla hyvinkin yksilöllinen. Laatu näyttää hienolta - mm. VAG-konsernin alkuperäiset kankaat, digitaaliset mallit, pitkä takuu ja TÜV- ja ISO-sertifikaatit - eikä hinta suhteessa laatuun näytä pahalta.
Pääydin itse tilaamaan alcantara-verhoilun ja olen tosi tyytyväinen - sisustus on tyylikäs ja istuu loistavasti. Veikkaan, että nämä istuinsuojat kestävät paljon pidempään kuin alkuperäinen verhoilu. - Miksi ihmeessä?
Mihin noita istuinsuojia oikein tarvii? Eikös se ole vähän niinkuin 80-luvulta? Silloin piti tekonahkat peittää, ettei pershettä palele.
Kyllä materiaalin sen verran pitää kestää, ettei muutaman sadan tuhannen kilometrin ajo näy vielä missään. Eikö auton arvoon vaikuta pätkääkään vaikka kuinka olisi sotkenut. - tvhoo
son paskapuhetta jos joku sanoo ett`ei verhouxen siisteys vaikuta auton arvoon,se jos mikä vaikuttaa ostopäätöxeen jos sisus on ku menneitten maja että silleen....
- west690
Jos joku kaipailee istuin suojia niin löytyy kyllä muualta kuin tammer suojalta , keinonahkaisia merkkikohtaisia aika moneen malliin , pääasiassa olen noita pakettiautoihin järjestellyt mutta laaja on valikoima myös henkilöautoihin.
Kaavat on osuneet kohdalleen ja asiakkaat olleet tyytyväisiä.
Kestäviä ja helposti puhdistettavia eli uuteen kun laittaa heti suojat niin säilyy
alkuperäinen virheettömänä. - west-best
Ehdottomasti parhaat on Brasilialaiset mädäntyneen lehmän nahasta tehdyt kirjavat suojat. On linjassa Wolsun hujaus ohjelmien kanssa. Tuoksukin sopii Wolsuun
- fanittaja1
Idiootti se jaksaa jatkaa saksalaisten vihauskampanjaansa liitettynä brasiliaiseen lihaan. Et ole pimpin kiharin karva, et todellakaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 377192
Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu353731Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533642Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu463514- 603181
Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1293096Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342779- 372730
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/482476Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint272445