Auttakaa

minua

Osaisko joku kertoa Yamaha 125 dt vian mistä voisi johtua...en itse enää keksi mikä voisi olla pielessä.
vaihdettiin uusi mäntä kiinnileikkautuimisen jälkeen,pytty hoonattiin ja ostin wisecon uuden männän jossa ei tosin ole imuaukkoa helmassa kuten edellisessä,myöskin vaihdettiin samalla kannentiiviste.Nooh kuitenkin remonttin jälkeen lähtee käyntiin mutta hetken päästä alkaa savuttaan ja pätkimään,tulppa on märkä.Kun tulpan kuivaa niin lähtee jälleen käyntiin ja sama juttu hetken käynnissä olon jälkeen.
Keväällä teki samaa mutta vaihdettiin uudemman dt kaasari ja alkoi silloin pelaamaan.Ainoa joita ei ole vielä vaihdettu on imuläpät.

2

406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • on eroa

      Vaihdappa alkuperinen mäntä, saattais ongelmat ratketa!!!!????

    • vari

      minkälaista/väristä savua? Mustalla savulla saa todennäköisesti liikaa polttoainetta tai liian vähän ilmaa. Sinisellä savulla on polttoaineen seassa liikaa öljyä. Valkoisella savulla jäähdytysnestettä pääsee palotilaan tai käy mahdollisesti laihalla. Pätkiminen voi tullla kun tulppa kastuu liiallisesta polttoaineesta tai muusta nesteestä. Tulppa voi myös antaa itsessään heikkoa kipinää jonka jälkeen ei jaksa sytyttää edes oikeaa seosmäärää . (Tulppa, johdot, puola jne.)

      Onko suutinkoko kaasuttimessa sama kuin vakiossa? Ilmanputsari alkuperäinen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      285
      3538
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      22
      1958
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      44
      1616
    4. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      84
      1461
    5. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      82
      1151
    6. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      143
      1149
    7. Miksi et vain uskalla!?

      On niin ikävä...
      Ikävä
      81
      1054
    8. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      93
      957
    9. Kannattaa ymmärtää se asia

      että mitään stalkkausta tai hakkerointia ei tapahdu. Oikeasti kannattaa tutkituttaa päänsä.
      Tunteet
      210
      821
    10. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      61
      757
    Aihe