Matkustan ensimmäisen kerran Israelin Eilattiin lokakuussa ja haluaisin kuulla kokemuksia säästä ja lämpötiloista, hotelleista, shoppailusta, turvallisuudesta jne.
Haluaisin erityisesti tietää onko tuona aikana Eilatissa vielä rantakelejä ja Aurinkoa ?
Kiitoksia vastauksista jo etukäteen!
Israelin sää lokakuussa?
2
798
Vastaukset
- kysy Jeesukselta
Niin, kysy vaikka Jeesukselta tai Moosekselta, ei täällä olla mitään itä-maan tietäjiä !
- #reissulainen#
Lokakuu on hyvä kuukausi lomailla Eilatissa. Lämpöä riittää melko varmasti, aurinkokin paistaa melkovarmaan lämpimästi. Punainenmeri on uskoakseni kesän jäljitä lämmin.
Turvallisuudesta ei tarvitse murehtia, siitä pidetään kaupungisa hyvää huolta.
Shoppailupaikkojakin löytyy monenlaista. Riippuu tietenkin mistä on kiinnostunut. Myös ravintola/ruokakulttuuri on hyvin kansainvälistä. Vaihtoehtoja löytyy moneen makuun.
Eilatista on myös helppo matkustaa aina mielenkiintoiselle Kuolleellemerelle. Myös Jerusalemin matkaa voi suositella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Martinan uusi poikakaveri
Sielläpä se sitten on. Instastoorissa pienissä speedoissa retkottaa uusin kulta Martinan kanssa. Oikein sydämiä laitettu2063210Suomessa helteet ylittää vasta +30 astetta.
Etelä-Euroopassa on mitattu yli +40 asteen lämpötiloja. Lähi-Idässä +50 on ylitetty useasti Lämpöennätykset rikkoutuva2391620Laita mulle viesti!!
Laita viesti mesen (Facebook) kautta. Haluan keskustella mutta sinun ehdoilla en halua häiriköidä tms. Yhä välitän sinus951472- 921389
Vanhemmalle naiselle
alkuperäiseltä kirjoittajalta. On olemassa myös se toinen joka tarkoituksella käyttää samaa otsikkoa. Ihan sama kunhan e461334Fazer perustaa 400 miljoonan suklaatehtaan Lahteen
No eipä ihme miksi ovat kolminkertaistaneen suklaalevyjensä hinnan. Nehän on alkaneet keräämään rahaa tehdasta varten.1571257Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin121188Ökyrikkaat Fazerit saivat 20 MILJOONAA veronmaksajien varallisuutta!
"Yle uutisoi viime viikolla, että Business Finland on myöntänyt Fazerille noin 20 miljoonaa euroa investointitukea. Faze1231019Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät89932Tuntuu liian hankalalta
Lähettää sulle viesti. Tarvitsen apuasi ottaa koppi tilanteesta. Miehelle meni.44803