AGP HD kortti

Mikä AGP väylään tuleva näytönohjain jaksaa pyörittää HD videotiedostoja. Eli et näytönohjain siis purkaa videoo suurimmaksi osaksi eikä prosessori :)
1250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

No ATin HD-sarja nyt ainakin, samoin nVidian viimeiset paremman luokan AGP-kortit, mikäli niitä enää uusina on saatavana. Joku ATi HD3450 AGP voisi olla aika varma valinta videoille, jos kone muuten ei ole pelikäytössä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nippanappis kirjoitti:

Mikä AGP väylään tuleva näytönohjain jaksaa pyörittää HD videotiedostoja. Eli et näytönohjain siis purkaa videoo suurimmaksi osaksi eikä prosessori :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu