Onko keinoja miten saada vesi pois korvasta?Itsellä on ollut vuorokauden ajan jo vettä vasemmassa korvassa eikä se lähe millään sieltä pois.Olen kokeillut vaikka mitä keinoja.Onko tuosta haittaa jos sitä vettä ei saa pois sieltä korvasta ajan mittaan?
Korvassa vettä
Hermot menee
108785
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Muistan josku lapsena pitäneeni lämpimää kiveä korvan päällä, kun korvassa oli vettä jota ei meinannut saada pois. Ihme kyllä, kivi auttoi.
Apteekista tai jostain ostin muinoin ns korvakynttilää. Mentiin kyljelleen makaamaan ja toisesta päästä palava ontto vahakynttilä laitettiin korvaan. Vesi haihtui pois ja muutenkin tuntui ihmeen terapeuttiselta.
täytynee huomena koittaa jotai noita keinoja jos ei oo yön aikana vesi lähtenyt pois.
Olen tehnyt niin, että ensin olen kaatanut korvaan lisää vettä. Sittenpä ei tarvitse kuin hieman päätä kallistaa alaspäin niin kaikki vesi valuu helposti pois korvasta. On toiminut joka kerta.
Vesi lähti,en kylläkään tiedä miten mutta kun heräsin tänä aamuna niin ei ollut enää vettä korvassa.En tiedä onko se jotenkin "haihtunut" tai vastaavaa mutta kun heräsin niin olin onnellinen kun huomasin että vettä ei ole enää korvassa.
I Am Happy ; D
Kiva juttu!
Itsellä pari vuotta sitten korva tulehtui veden takia. Jos tulehtuu niin lääkärissä puhdistaa.
Minullakin korvassa ollut vettä? En tiedä miten saada pois?
Kannattaa nukkua kyljellään sen korvan päällä missä on vettä. Auttoi ainakin minulla! Veden pitäisi valua korvasta pois.
Rupea kyljelleen ja laita mielellään kova tyyny . Hakkaa päätäsi tyynyyn, niin vesi lähtee korvasta. Minulla toimii aina.