onko sunnyllä vielä kohtuu hintataso vai onko silläkin hinnat nousseet jo suomen tasolle.paljonko esim olut.pitsa,pihvi,viinilasillinen,vodka pullo maksaa.löytyykö paljon piraatti tuotteita.paljonko esim t-paita maksaa jos vähänkin laadukkaampi piraatti.mitä sieltä ylipäänsä kannattaa ostaa?
tämänhetkinen hintaso sunny beach
flirt/mania
122107
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Hintataso Sunnylla on edelleen kohtuullinen. Oluen hinnasta en osaa sanoa kun en itse käytä, mutta jopa tuontisiiderin sai 6 levalla.
Pitsojen hinnat pyörivät 8-12 levan suunnilla , riippuu tietysti vähän paikasta. Pihviateria siiderillä irtosi paikasta josta me pidimme 35-40 levalla. Toisessa hyvässä ruokapaikassa kahden ruokalajin ateria juomineen maksoi 11 levaa/nuppi. Eli hintahaitari on melko laaja!
Hyväksi havaitut Hardyn piraatti t-paidat maksoivat 20 levaa kpl. Laukkuja oli joka toisessa kojussa ja edullisesti :)
söit 11 levaa nupilla ? mikä ravintola ja oliko laadukas ?
kiitti vinkeistä.oisko mitään suosikki ravintolaa mitä ehdottaisit.loytyykö sunnylltä mitään esim affliction/muuta ufc kamaa tarkoitan mm.t-paitoja, shortseja,paitoja farkkuja.siis onkohan noita jo piraattina???entä body wearit??
Valitettavasti en muista kyseisen ravintolan nimeä, mutta oli Barcelo Royal Beach-hotellin etupuolella risteyksessä, oli tavallaan kaksi ravintolaa yhdessä, sisällä pieni allas. Kannattaa kokeilla ruuan lisukkeeksi 2levan juusto-valkosipuli leipää, oli hyvää :)
Ravintola oli siisti ja henkilökunta ystävällinen, ihan ok siis !
Tosiaan huusivat pihvistä 25 levaa, eli yli 10€. Siihen juomat ja palvelurahat. Suomessa saa pihvin alle kympin ja salaattipöydän, sekä kahvin. Vesikin kuuluu hintaan Suomessa. Kaikenlaiset mössöt on halvempia. Kalja 2 leveä. Paikallinen pöljä. Donasi yhtä kalis, kuin Suomessa.
Kaikenlaista retkuvaatetta halvalla, niin Suomestakin.
osittain samaa mieltä kyllä meilläkin löytyy halpa-halleja josta laadukkaamat t-paidat jopa halvemmalla.tosta oluesta en edes keskustele meidän ravintolahinnat on järkyttävät.kyllä siellä syö hyvin jos semmoset 20e pulittaa kahden hengen illallisesta viineineen päivineen...
Moista mössöä, jos tolla. Kävin kesällä puoilihoidolla, joten ruoka ei tarvinnut ostaa. Katselin paikkojen hintoja. Kovia on. Kanattaa otta puolihoito.
Kahvikupillinen järkyttävän kallis. Suomessa kuulu ateriaan.
Halpa olut paikallista kuraa. käy lärviin ja väsyttää. Nyt en ostanut, kun en käytä.
Just SB:ltä tulleena voin laittaa muutamien tuotteiden/palveluiden hintoja. Olut (0,5L) n.1-2 levaa. Yhden levan tuoppeja on yleisesti etenkin raukapaikoissa sisäänheittotuotteena. Paukut n.4-8 levaa. Useissa paikoissa on tapana että kun ostaa drinkin (esim. Tequila Sunrise) niin saa 2 kpl kerralla eteensä yhden hinnalla. Viinapullot kaupoissa olivat halvimmillaan n.10 levaa pullo. Viiniä en juonut mutta pullo maksoi noin 6-8 levaa. Pizza ravintolassa oli n.10 levaa ja hampurilainen n.5-8 levaa. Taksimatka Nessebariin Sunny Beachiltä (n.5 km) maksoi n.20 levaa (vähän sain tingittyä kun menin juttelemaan kuskille) matkan hinta kannattaa sopia jo ennen taksiin astumista. Itse olin hotelli Park Continentalissa josta keskustaan (Flower Street) menee minijunia hotellin vierestä lähes koko ajan. Minijunakyyti maksaa 3 levaa ja junia kulkee klo. 24:ään asti joka päivä. Siinä muutama esimerkkihinta. Vaatteiden hinnoista en tiedä kuin futispaitojen hintoja (25 levaa uudet, tämän kauden paidat) kun en ole shoppailija luonteeltani. Jos joku haluaa tietää vielä jotain hintoja niin kysykää niin vastaan jos tiedän kyseiset hinnat. :)
Nämä värikkäät hevoset?
Hevosrattailla en matkustanut joten en osaa sanoa hinnoista mitään. Tuskin kuitenkaan on mitään hirveän kallista koska niitäkin näkyy SB:llä vähän joka puolella.
30 levalla pikkulenkin. 60 pitempi
Nessebariin kannattaa mennä bussilla. Maksoi muistaakseni euron viime vuonna. Kulkee tasaisin väliajoin pääkatua pitkin.