Valokaapeli

Parsialan kulmilla vedetään valokaapelia. Tietääkö joku? Olisin itsekin ottanut kun takapihalla vetivät johtoa. Asiallisia vastauksia kiitos.
3366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

se on yleensä mustajohto,laittaa pistorasiaan yleensä mulla työlamppuna joskus joutuu hehkulampun vaihtaa ku on rikki.Hassua yleensä kaapelia pitkin syttyy lamppuun valo...se on valokaapeli.

Äänestä
  • Nimimerkkinikin oli "Nopein Netti" eli kiinnostaa sellainen hankkia mutta ei kannata yhtä taloutta varten vetää valokaapelia. Eri asia jos se menee takapihani kautta ja tekee siihen haaraliittymän ..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nopein Netti kirjoitti:

Parsialan kulmilla vedetään valokaapelia. Tietääkö joku? Olisin itsekin ottanut kun takapihalla vetivät johtoa. Asiallisia vastauksia kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu