Ajettiin, tässä männä viikolla tuolla etelä virossa ja nyt olen pari päivää raaputtanut auton kyljestä pikeä! Jumankekka, siellä rupes tiessä piki sulamaan!!Sitten ne keksi ruveta ajamaan tielle hiekkaa ja sekös se muuten kivasti pelleissä rapisi sekä tarttui niin mukavasti kiinni pellissä olleeseen pikeen! Minkähänlaista päällystettä on heimoveljet teihinsä laittaneet..! Tultiin Suomen puolelle, eipä ole asfaltin sulamisesta tietoakaan. Vielä vähän opeteltavaa..! Muuten reissu ihan ok!
Vastaukset 3
- vähän tietoa
Heillä ei ole niin hyvää soraa/sepeliä kuin meillä. Asfaltin tekovaiheessa bitumi ei tartu kiveen kunnolla kiinni, vaan jää vähän "nestemäiseksi". Tästä johtuen "sulaa" on tiellä, mikä sitten lentää autoihin. Levittämällä soraa päälle, koittavat sitoa sulanutta bitumia.
- onpa hienoo kivee
ei taida ero olla kivessä vaanihan muussa
- helsink1
Ennen meillä Suomessakin teitä päällystettiin öljysoralla. Tänä päivä tapa on hyvin yleinen Virossa, varsinkin pienemmillä teillä. Minäkin olen "pilannut" yhden auton tuollaisella tiellä.
nimimerkki 20000 km Viron teillä ajanut kuski
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1111348
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r132697- 70666
- 67616
- 53607
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.94485Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20480Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32468- 34467
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e94457Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453- 5448
- 49447
- 51445
- 42410
- 52403