nyt rupean ryyppäämään.

ja juon ainakin viikon. jeesus.
2218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Etkö tiedä miten vaarallista alkoholin nauttiminen on? Kehottaisin sinua Googlaamaan netistä mm. maksakirroosi, haimatulehdus ja alkoholismi. Jo yhden viikon juominen voi johtaa haimatulehdukseen, joka on hengenvaarallinen tila. Sairaaloissa on hoidettavana varsinkin kesäaikaan jatkuvasti tavallisia työssä käyviä ihmisiä haimatulehduksesta johtuen. Älkää leikkikö sen alkoholin kanssa, alkoholi on parasta liuotusaineena, mutta tarkoitus ei ole liuottaa aivojaan.

Lääketieteen lisensiaatti, yleislääketieteen ja psykiatrian erikoislääkäri

Äänestä

Ekana kannattaa ryypätä talo sitten mökki ja auto.
sittemmin moottoripyörä ja loput.
Tätä meinaan itsekin.
Joutaahan tästä...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jeesus. kirjoitti:

ja juon ainakin viikon. jeesus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu