Avasin tilin Netelleriin, jotta saisin Everest Pokerista rahani pankkitilille sitä kautta. Ei ollukkaan niin helppoa, kuin luulin. Sinne Netelleriin ne kyllä menivät, mutta miten ne saa sieltä omalle tililleni? ja kuinkakohan paljon Neteller veloittaa tällaisista siirroista?
Netellerin Withdrawal kohdassa valitsin vaihtoehdon 2, ja olen nyt kohdassa c) Complete a call with a NETELLER agent.. mitäs pitäisi tehdä?
Netellerin Withdrawal kohdassa valitsin vaihtoehdon 2, ja olen nyt kohdassa c) Complete a call with a NETELLER agent.. mitäs pitäisi tehdä?
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ne soittavat sulle puhelinsoiton varmistakseen. Muistaakseni jokin rahalähetys tuli joko omalle tilille tai vastaavaa Netellerin puolelta (pieni lähetys).
Neteller ei veloita mitään jos valuutta on sama kuin maksuvaluutta eli Euro -> Euro. Jos valuuttana taas on Euro -> Dollari tai päinvastoin niin kulut ovat "isot". Vaihtokurssi on selvästi pienempi kuin ns. normaalissa tapauksessa.
Netellerin mastercardilla (jos tilaat sen) voit käyttää rahoja kätevästi maksamatta erikseen. 4€ maksaa nostot pankkiautomaatista.
joo, se oli tuo vaihe b, se että laittoivat tililleni pienen talletuksen, ja kysyivät sitten, että paljos oli laitettu.. se meni ok.. odotellaan sitte soittoa.. mitäs tollasesta mastercardista veloitettaan? ei kai se ilmainen ole?
ilmainen on jos tilaa