Ihanan tyyni olo

....................

Tein noin vuosi sitten rakkausloitsun jonka tarkoitus oli tuoda vaihtelua yksinäiseen elämääni. No, yllätys yllätys tämä loitsu toimi liiankin hyvin: Elämääni ilmaantui heti eräs herra täydellinen, joka rakastui minuun ja vaikutti liian hyvältä ollakseen totta. Hän vastasi jokaista toivettani, jotka olin toivonut loitsun yhteydessä. Kuitenkin sain huomata, että henkilökohtaista etua tavoittelevilla loitsuilla on huonot seuraukset. Tämä mies kertoi kärsivänsä ja itkevänsä, kun tiesi, että ei voi koskaan saada minua. Hän alkoi jo pikku hiljaa käydä hermoilleni. Jouduin lopuksi sanomaan hänelle, että emme voi olla yhdessä, koska en tunne samoin häntä kohtaan. Siitä lähtien hänen kasvonsa ovat vainonneet minua ja olen tuntenut oloni todella ahdistuneeksi.
Tänään päätin oikaista tekemäni vääryyden ja tein loitsun, jonka tarkoituksena oli auttaa meitä kumpaakin unohtamaan ikävä menneisyys, jotta voisimme elää elämiämme rauhassa ja siunattuina.
Loitsun jälkeen minulle tuli heti aivan käsittämättömän ihana ja tyyni olo, eikä enää ahdista yhtään! Tunnen tehneeni hyvän teon, hyvän loitsun, jolla on hyvät seuraukset. Ensimmäistä kertaa elämässäni minulle tuli loitsun jälkeen tunne, ettei tarvitse pelätä mitään! :) Taidan jatkaa näiden hyvien loitsujen tekemistä. Voisin myös viettää enemmän aikaa luonnonhelmassa.
Siunattu olkoon! :)

3

497

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maagiaa

      En suosittele tiettyihin ihmisiin tarkoitettuja rakkausloitsuja, koska niillä on tapana epäonnistua merkillisillä tavoilla kuten huomasit. Parempi lähettää maagisesti haku päälle, jos olet wicca niin suosittelen lähettämään pyynnön kumppanista sinne suuntaan.

      • Maagiaa

        Sinne suuntaan eli siis jumalalle tai jumalattarelle.


    • Poistetaanpa väärinkäsitys. Magiaa VOI tehdä itselleen, henkilökohtaista etua voi tavoitella ja saa, mutta juju onkin siinä, miten. Ja kannattaako edes.

      Rakkausmagiaa voi tehdä, mutta juuri "Maagiaa" nimimerkin tavoin, lähettää yleinen pyyntö, että olisit valmis siihen että rakkautta voisi tulla elämään.
      Samalla vaikka "sytyttää" majakan, auran itsessään, joka auttaa rakkauden etsimisessä.

      Magiaa ei tulisi koskaan kohdistaa kehenkään suoraan ilman ihmisen pyyntöä. (Poikkeuksena on yleensä perheenjäsenet tai tapaukset joissa tilanne vaatii toimintaa.) Mutta aina muistissa vastuu ja ymmärrys magian toiminta tavoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      Oikein häiritsee?
      Ikävä
      146
      1970
    2. Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa

      Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir
      Maailman menoa
      303
      1177
    3. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      83
      989
    4. Minä tiedän sen

      Sinun ei tarvitse nainen sitä sanoa, minä tiedän jo sen.
      Ikävä
      35
      888
    5. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      829
    6. Hitto että tekis

      Mieli saada sua
      Ikävä
      53
      799
    7. Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?

      https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta
      Maailman menoa
      18
      756
    8. 71
      754
    9. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      56
      709
    10. Onko kaivattusi

      Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?
      Ikävä
      44
      701
    Aihe