Ihanan tyyni olo

....................

Tein noin vuosi sitten rakkausloitsun jonka tarkoitus oli tuoda vaihtelua yksinäiseen elämääni. No, yllätys yllätys tämä loitsu toimi liiankin hyvin: Elämääni ilmaantui heti eräs herra täydellinen, joka rakastui minuun ja vaikutti liian hyvältä ollakseen totta. Hän vastasi jokaista toivettani, jotka olin toivonut loitsun yhteydessä. Kuitenkin sain huomata, että henkilökohtaista etua tavoittelevilla loitsuilla on huonot seuraukset. Tämä mies kertoi kärsivänsä ja itkevänsä, kun tiesi, että ei voi koskaan saada minua. Hän alkoi jo pikku hiljaa käydä hermoilleni. Jouduin lopuksi sanomaan hänelle, että emme voi olla yhdessä, koska en tunne samoin häntä kohtaan. Siitä lähtien hänen kasvonsa ovat vainonneet minua ja olen tuntenut oloni todella ahdistuneeksi.
Tänään päätin oikaista tekemäni vääryyden ja tein loitsun, jonka tarkoituksena oli auttaa meitä kumpaakin unohtamaan ikävä menneisyys, jotta voisimme elää elämiämme rauhassa ja siunattuina.
Loitsun jälkeen minulle tuli heti aivan käsittämättömän ihana ja tyyni olo, eikä enää ahdista yhtään! Tunnen tehneeni hyvän teon, hyvän loitsun, jolla on hyvät seuraukset. Ensimmäistä kertaa elämässäni minulle tuli loitsun jälkeen tunne, ettei tarvitse pelätä mitään! :) Taidan jatkaa näiden hyvien loitsujen tekemistä. Voisin myös viettää enemmän aikaa luonnonhelmassa.
Siunattu olkoon! :)

3

606

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Maagiaa

      En suosittele tiettyihin ihmisiin tarkoitettuja rakkausloitsuja, koska niillä on tapana epäonnistua merkillisillä tavoilla kuten huomasit. Parempi lähettää maagisesti haku päälle, jos olet wicca niin suosittelen lähettämään pyynnön kumppanista sinne suuntaan.

      • Maagiaa

        Sinne suuntaan eli siis jumalalle tai jumalattarelle.


    • Poistetaanpa väärinkäsitys. Magiaa VOI tehdä itselleen, henkilökohtaista etua voi tavoitella ja saa, mutta juju onkin siinä, miten. Ja kannattaako edes.

      Rakkausmagiaa voi tehdä, mutta juuri "Maagiaa" nimimerkin tavoin, lähettää yleinen pyyntö, että olisit valmis siihen että rakkautta voisi tulla elämään.
      Samalla vaikka "sytyttää" majakan, auran itsessään, joka auttaa rakkauden etsimisessä.

      Magiaa ei tulisi koskaan kohdistaa kehenkään suoraan ilman ihmisen pyyntöä. (Poikkeuksena on yleensä perheenjäsenet tai tapaukset joissa tilanne vaatii toimintaa.) Mutta aina muistissa vastuu ja ymmärrys magian toiminta tavoista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      54
      2428
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2322
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      15
      1810
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1622
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      52
      1582
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      915
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      111
      837
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      787
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      758
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      713
    Aihe