Taikatahti Oulu

Tahditon

Onko kenelläkään kokemuksia Oulun päiväkoti Taikatahdista? Millaisia?

4

3651

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kaalinpaa taa

      tyhmiä kysymyksiä!
      Jos on kerran pakko viedä hoitoon, niin pitää luottaa että juuri SUN lapsesi tulee hyvin hoidettua.
      Pysy kotona jos et luota!

      • ......

        Merkillinen kommentti. Eikö ole juuri tärkeää että ottaa tulevasta hoitopaikasta kunnolla selvää. Muiden kokemukset on varmasti osa tätä selvitystä. Päiväkodit vaihtelevat melkoisesti hoidon laadun suhteen (valitettavasti), mutta näinhän on kaikkien palvelujen kohdalla. Oman lapsen hyvinvointi ja hyvä hoito on vanhempien tärkein vastuu, ei sitä noin vaan yhteiskunnalle voi heittää ottamatta mistään selvää!


      • moneskohan_kerta
        ...... kirjoitti:

        Merkillinen kommentti. Eikö ole juuri tärkeää että ottaa tulevasta hoitopaikasta kunnolla selvää. Muiden kokemukset on varmasti osa tätä selvitystä. Päiväkodit vaihtelevat melkoisesti hoidon laadun suhteen (valitettavasti), mutta näinhän on kaikkien palvelujen kohdalla. Oman lapsen hyvinvointi ja hyvä hoito on vanhempien tärkein vastuu, ei sitä noin vaan yhteiskunnalle voi heittää ottamatta mistään selvää!

        Sinulla ei ole muuta tarkoituksena kuin se, että odotat (taas kerran) syntyvän negatiivista keskustelua jostakin paikasta.

        Etkö päässyt sinne töihin vai?


    • KokemuksellaSanon

      No ei todellakaan voi heittää vastuuta yhteiskunnalle noin vain, ja päiväkotia lapselleen valitessa kannattaakin ottaa hyvin selvää, mitä kokemuksia muilla perheillä on päiväkodeista. Saattaa tulla eteen yllättäviä asioita, kun hiukan penkasee. Asiat harvoin on sitä, mitä ulospäin näytetään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin

      Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l
      Maailman menoa
      436
      3131
    2. Alle 15 oli

      Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata
      Vimpeli
      81
      2394
    3. Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?

      Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.
      Ikävä
      116
      1868
    4. Heh, persut = vassarit = 10,0 %

      Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f
      Maailman menoa
      194
      1557
    5. Mitä on eilen sattunut?

      Mitästä oli eilen illalla kylällä sattunut?
      Suomussalmi
      27
      1533
    6. Milloin tapasit kaivattusi

      ensimmäistä kertaa? 💸
      Ikävä
      77
      1522
    7. Onko kaivattusi yllättänyt sinut?

      Piditkö häntä toisenlaisena ihmisenä?
      Ikävä
      109
      1465
    8. Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva
      Suomalaiset julkkikset
      20
      1388
    9. Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!

      Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois
      Suomalaiset julkkikset
      41
      1381
    10. Oletko mokannut

      Kaivattusi suhteen koskaan?
      Ikävä
      80
      1317
    Aihe