Toimiiko vino kalu?

????-95

Mun poikakaverilla on tosi vino penis. Mä huomasin sen heti kun näin ekan kerran hänet alasti, että kulli kääntyy vasemmalle. Mun veljillä ja ne pari muuta mitä oon livenä nähny on aina olleet suoria. Runkatessa on aina vähän hankalaa kun pelkään satuttavani häntä, jos yritän tehdä sitä suoraan.Mä olen nähny hänen runkkaavan ja senkin se tekee erilaisesti kuin jätkät yleensä, vasemmalla kädellä sivulle. Eilen illalla olimme uimassa kahdestaan ja mun piti ottaa se suuhuni ekaa kertaa, mutta en sitten uskaltanu kun se sojotti 90 asteen kulmassa vasemmalle, siis ihan juuresta asti. Me ei olla vielä oltu sillee ja mua hieman pelottaakin miten se onnistuu. Onko kellään vastaavaa kokemusta ja voisko jätkät sanoo, joilla on vino kulli, että sattuuko sen "oikaiseminen" vaikka just yhdynnässä? Joo mun varmaan pitäis jutella tästä poikakaverini kanssa, mutta en todellakaan kehtaa ottaa sitä puheeks...

20

3184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ugytgfxzvgoikc

      Siis suurimmalla osalla miehistä penis ei sojota suoraan alaspäin, vaan on jonnekki päin vino.
      Ja kyllä se kalu taipuu ihan kumpaankin suuntaan, ei se mene siitä rikki, josset nyt ihan kierteelle meinaa laittaa. :D

      • sdfgsgh

        On niitä joitain munansolmijahindujakin, mutta Intiassahan on niin kuuma että sielä on varmaan kalutkin melko velttoja aina


    • Kyllä sen pitäs toimia siinä ku suorienki.

      • janne-93

        Mistä toi juttu on peräisin että jätkillä olis yleisesti vino kalu? Koko eroja löytyy, mutta kyllä ne normaalisti suoria on ainaskin levossa. Enkä mä ainakaan anna kenenkään muijan taivuttaa mun munaa esim. alaspäin kun se on stondiksessa, sattuu meinaan vit....! Eli voisin kuvitella sen "suoristamisenkin" tekevän kipeetä.


    • aaaaazziiii :D

      Hahaha vittu mikä jonne, heti rupeaa homoa huutamaan. :) Onko sinunmielestä homoissa jotain pahaa..? Normaaleja ihmisiä nekin on, mutta he vaan pitävät pojista.

    • Käyrä vasemmalle

      Eihän siinä ole mitään vikaa, vaikka se vähän vino olisikin, itseläni käyrä vasemmalle eikä suoristaminen satu, tuntuu kiihottavalta vain

    • Vai on hänellä vino kalu? Sen siitä saa kun runkkaa liikaa käyttäen vain toista kättä. (tai sitten se on geeneissä)

    • utelias...

      Tuota... Sitä mä vain, että miten oot sattunu näkemään veljiltäs seisokissa?

    • randomizator

      Itsellänikin on Vino Vasemmalle ja suoristaminen ei satu

    • doctorman

      Ongelma voi olla paisuvaiskudosten verenpaineissa, jolloin oikeanpuoleisen paisuvaisen täyttö on parempi kuin vasemman puoleisen, syy silloin verenkierrollinen ja on osittain hoidettavissa.

      Sitten kun puhutaan suuresta vinoutumasta kuin ensimmäisessä tapauksessa, niin todennäköisesti miehellä on Peyronien tauti.

      Peyronien sairauden syy on epäselvä, sairaudelle on esitetty useita mahdollisia syitä kuten paikallinen tulehdusreaktio, autoimmuunisairaus, perinnöllinen taipumus, toistuvat penikseen minitraumat seksin aikana, virtsaputken tulehdus ja ateroskleroosi. Miehillä jolla on HLA-B27 antigeeni on suurempi riski saada peyronien tauti, ainakin jonkin asteisena.

      Peniksen sisällä olevan paisuvaisen kapseliin ja sen alaiseen kudokseen muodostuu paikallinen epätarkkarajainen kova fibroottinen alue. Se voi olla alussa kosketusarka ja erektio kivulias. Erektiossa penis alkaa käyristymään induraation suuntaan, mutta on lepotilassaan normaalin näköinen.
      Induraatio voi muodostua usein peniksen yläpinnalle jolloin penis käyristyy ylös päin tai jommalle kummalle sivulle, mutta induraatio voi muodostua virtsaputken viereen tai sen alla oleviin kudoksiin jolloin penis käyristyy alaspäin.
      Pienimmät kovettumat voivat olla muutamasta millimetristä koko peniksen varren mittaiseen. Yleensä induraatio on noin 1-2cm pitkä ja sijaitsee peniksen keskialueella, joka saa sitten peniksen vinoutumaan.

      Hoitomenetelmiä on useita, mutta yleensä näitä ei hoideta jos erektiossa peniksessä ei ole kipuja.
      Jos kuitenkin erektiossa peniksessä on kipuja niin suosittelen ottamaan yhteyttä lähimpään Urologiin joka tutkii tarkemmin asian.

      doctorman(at)helsinkilainen.com

    • sohkusolevakikuli

      Mulla ei oo vino mut mul on sojottava muna

    • saiskotoisenkinluunapin

      tytön tuottama kipuhan on vain nautintoa....

    • Tää-on

      jo niin vanha juttu ,että eiköhän se ole jo vääntynyt käytössä suoraks ? Jos ei niin ota se sisääs niin ,että itse olet nurkan takana .
      Onko sillä kaverillasi Italialaiset juuret ? He keksivät nurkantakaa ampuvan tykin.

    • asdfh34

      Minulla on vino sekä ylöspäin, että vasemmalle. Oonko normaali?

      • pjotrr

        ihan normaali heppi on...


    • V_niinkuin_Veriperse

      Voiko pippeli oikeasti olla vino sivusuunnassa?

    • Mutta.toimii

      Huomatkaa mussukat, on kaksi eri asiaa olla käyrä tai vino kulli. Käyrä on kiihottava, vino.... no jaa....

    • Anonyymi

      Joo

    • Anonyymi

      Oot varmaa hyvän näkönen

    • Anonyymi

      Itsellänikin on vino kalu, mutta ihan hyvin sen kanssa on kaikki onnistunut.
      Seksi, runkkaaminen ym.
      Ja runkkaan oikealla kädellä, vaikka se on vasemmalle päin vino.
      Tosin mulla ei ole noin rajusti vino, jos tuo nyt tosiaan on noin, että on juuresta asti vino 90 astetta...
      Itsellä on ehkä noin 40-35 asteen kulmassa vasemmalle vino.
      Mutta tosiaan, paneminenkin onnistuu hyvin, ei satu eikä mitään, kun työntää pillun sisään ja kestää kyllä aika roisiakin, ihan "nylkyttämisenkin" tasoista työntelyä.
      Ja tyttöystävä runkkaa myös aika usein, tykkää tehdä sitä ja kyllä mäkin siitä nautin, niin sama juttu. Vetelee mua ihan vapaasti menolle, ja nautin vain.
      Ainoat kerrat, kun on tehnyt ilkeetä toisen runkatessa mua, on se, jos pitää liian tiukasti kiinni tm. Kun eihän sitä ole tarkoitus irti repiä kuitenkaan. Sama juttu tytöilläkin klitoriksen suhteen, ei sitä nyt ole tarkoitus runnoa mitenkään, vaan hieroa sopivalla paineella..
      Mutta kun sen sopivan puristusotteen löysi, niin hyvin on mennyt.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      84
      10511
    2. Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen

      "Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu
      Maailman menoa
      141
      8784
    3. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      90
      6067
    4. Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueita

      näin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään
      Maailman menoa
      60
      4268
    5. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      53
      4227
    6. Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita

      sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi
      Maailman menoa
      80
      4070
    7. Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään

      mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät
      Maailman menoa
      50
      3719
    8. Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä

      Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi
      Maailman menoa
      67
      3179
    9. Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin

      ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali
      Maailman menoa
      7
      3117
    10. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      67
      2955
    Aihe