Pendik

Onko kenelläkään kokemuksia Pendikin alueesta Istanbulissa?
3505
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Pieni vaatimaton lähiökeskusta; on siellä lauantaisin katumarkkinoilla kaikenlaista krääsää ja yhdellä kadulla on paikallisia pieniä vaateliikkeitä sekä yhdestä laadukkaasta kenkäkaupasta on tullut ostettua useampiakin kenkiä (eivät ole halpoja). Ei maksa vaivaa mennä sinne itse Istanbulista, koska aikaa siihen kuluu helposti miltei koko päivä (paitsi jos on auto alla).

Äänestä

Olen ollut useinkin, samanlaista siellä on kuin muuallakin päin Istanbulia. Olen samaa mieltä edellisen kirjoittajan kanssa että jos on asumassa Istanbulin keskustassa niin ei Pendikkiin asti kannata lähteä koska siihen menee aikaa, junalla pääsee helpoiten ilman ruuhkia. Jos olet asustelemassa siellä päin niin silloin kannattaa ehdottomasti käydä keskustassa silloin lauantaina kun on markkina,paljon on sieltä ostettu vaatetta.Itse pidän alueesta Pendik--Kartal,etkä taatusti törmää toisiin suomalaisiin tai muihin turisteihin!

Äänestä
  • noin varma. Kyllä siellä taatusti on mahdollista törmätä toisiin suomalaisiin:)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kaipala1 kirjoitti:

Onko kenelläkään kokemuksia Pendikin alueesta Istanbulissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu