Miksi saatananpalvojat vihaavat homoja?

Kysyjä02194

Mikä on syynä sille että saatananpalvojat vihaavat homoseksuaaleja ihmisiä? Kysyn tätä nyt satanismi-palstalla kun kerran saatananpalvonta-palstaa ei ole. Saatananpalvojienhan pitäisi päinvastoin pitää homoista ja olla itsekin homoja seuraavista syistä:

Saatananpalvojat haluavat olla syntisiä ja synnithän ovat peräisin Saatanasta. Homous on taas synti ja se on Jumalan tahtoa vastaan. Syntinä homous on siis Saatanasta. Olemalla homo ihminen tekee syntiä ja syntiinhän, Saatanasta peräisin oleviin tekoihin ja Jumalan tahdonvastaisiin tekoihin saatananpalvoja pyrkii, eli siis saatananpalvojanhan olisi hyvä olla itsekin homoseksuaali. Näin häin voisi toteuttaa Saatanasta peräisin olevaa syntiä, siis homoseksuaalisuutta, ja tomia Jumalan tahtoa vastaan.

Jotenka siis miksi saatananpalvojat vastustavat homoseksuaaleja. Homoushan kuuluisi hyvin yhdeksi niistä monista synneistä joita saatananpalvojilla on.

7

872

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Knee Deep

      "Miksi saatananpalvojat vihaavat homoja?"
      Mistä tiedät asian olevan niin? Halusit tarjota heille seuraasi, muttet kelvannut?

    • Simppeliä

      Mikset kysy asiaa saatananpalvojilta jos noin askarruttaa?

    • Atte Ateisti

      Sekä Jumala että Saatana ovat saman satukirjan hahmoja, ja saatananpalvojat näin ollen yhtälailla uskovaisia kuin (jumal)uskovaisetkin. Vieläpä hyvin rajoittuneita sellaisia, kun nojaavat maailmankuvansa yhteen kirjaan.

      Kotkassa nämä välkyt kaatoivat tasapuolisesti kristillisen ja vapaa-ajattelijain hautausmaan kiviä:


      http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2228665

      Lienikö niistä tullut "saatanallisia pisteitä"?

    • prphet

      Ei ole Jumalaa, on vain Saatana. Ei ulkomaalaisiin teksteihin ja ns profetioihin kannata liikaa perehtyä (totuutena) niin että se koskettaisi jotenkin meidän Perttiä tai Teppoa. PS. raamatussahan lukee että mitään kohtaa tekstistä ei saa muuttaa, mutta jotenkin kuitenkin Iesvs muutettiin nimeksi Jeesus. Homoavioliitothan kirkko sallii, että..niin..ihan muutenkin Gays and Xtians disgust me for I am concern..
      Jeesus ja hänen 12 opetusPenistä....

    • 8465464646546546654

      Kristillisen opin mukaan kaikki on Jumalan tekemää, siis myös Saatana. Jumala on esim. delegoinut Saatanalle tuomiopäivän jälkeisen Helvetin ylläpidon, missä syntisiä kidutetaan. On siis eräänlainen Helvetin toimistopäällikkö.

      Homouden suhteen Saatana on ilmeisesti sen verran lojaali työnantajalleen että jakaa tämän mielipiteen näistä.

    • ff

      Onhan tämä vaihtelua sille "ei voi olla oikea saatananpalvoja jos ei ole homo" (koska sanojan mielestä antikristillisyys vaatii kaiken tekemistä kristillisiä arvoja vasten).

      • Jaaamen

        Täytyyhän sitä nyt projisoida omat fantasiansa siihen mitä ajattelee inhoavansa. Se on sitä hölmön elämää.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen Anna Koskela kaahasi 172 km/h

      Kuvasi samalla myös videota, jonka sitten myöhemmin poisti. Jotenkin tuntuu persuilta lähtevän nyt kaikki lapasesta, va
      Maailman menoa
      46
      6745
    2. Ratkaisujen tarjoamisen sijaan SDP on keskittynyt levittämään väärää tietoa

      Kokoomuksen kansanedustaja Martin Paasi on turhautunut eduskunnassa käytävään salikeskusteluun. Hän kertoo, miksi. – Ko
      Maailman menoa
      92
      5266
    3. Miksi media ei ole tutkinut Li Anderssonin antifa-yhteyksiä

      Antifa on väkivaltainen äärivasemmistolainen terrori-järjestö, joka USA:ssa on nyt kielletty. Andersson itse on äärivas
      Maailman menoa
      93
      4845
    4. Juuri nyt! Parturi bongattu Sannan seurassa!

      🌐 Breking News 📢 🗞️ 🆕 Kaksikko bongattu Suomen Helsingin Töölöstä. Kyllä. Sieltä samasta Töölöstä, josta kuppakin
      Maailman menoa
      6
      4679
    5. Keskisarja kiihotti persuja kansanryhmää vastaan

      Rikoksen vakavuutta lisää se, että Keskisarja toimii eduskuntapuolueen puheenjohtajana, jonka puheilla on enemmän painoa
      Maailman menoa
      72
      4515
    6. Sebu Tynkkynen vaatii Ulkopoliittisen instituutin rahoituksen leikkaamista

      kun UPI:n tutkija kritisoi Tynkkystä, Mikä Trump tuo Tynkkynen oikein luulee olevansa? https://www.iltalehti.fi/politi
      Maailman menoa
      18
      4502
    7. Kolmepäiväinen työviikko on kulman takana

      Zoomin toimitusjohtajan mukaan tekoäly alkaa olla monissa työtehtävissä niin tehokas, että ihmiset voivat pudottaa työpä
      Maailman menoa
      22
      4096
    8. Sofia Virran pahoinpitelyä puolustetaan netissä

      HS soitti Virran pahoinpitelyä puolustaneille https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011516353.html
      Maailman menoa
      52
      4083
    9. Mercedes-Benzille riitti Suomen äärioikeistohallitus

      Tästä jo pari vuotta sitten varoiteltiin, että kaikki ulkomaalaiset investoijat poistuvat fasistipersujen myötä tukemast
      Maailman menoa
      54
      4067
    10. Aamun Riikka: sakset tiputtavat 31 000 lasta köyhyysrajan alle

      ✂️ STM:n tuoreen arvion mukaan Riikan leikkaukset pudottavat peräti 31 000 lasta köyhyysrajan alle, kun aikaisempi THL
      Maailman menoa
      171
      4018
    Aihe