Menny ihan överiks juominen ja kaikki..

nainen20

Lisäks musta tulee kovassa kännissä todella väkivaltanen jos joku loukkaa mua, on ollu liian lähellä tilanteita että olisin käyny jonkun kusipään kimppuun oikeen kunnolla.
Ennen mulla ei ollu tällästä,mut oon ajatellu et se varmaan johtuu siitä etten muuten näytä oikeen tunteita ja vihaa,ja sit kun menee estot niin mun padot aukee ja teen just niinkun huvittaa.
mut onneks mulla alkaa kohta koulu ja jää ainakin ryyppäys vähemmälle, ja oon päättäny et alotan jonkun taistelulajin et sais vähän purkaa paskaaoloa veks.

7

537

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dghgk

      millaista jälkee sit saat aikaseks!

    • nii-in

      alkoholisti.Hanki apua.

    • ----->>

      taipumus väkivaltaisuuteen jo nyt, ja siihen yhtälöön treenaat taistelulajeja, niin sitten kännissä niitä myös käytät.
      Tehokkampi hillitsemiskeino on olla ottamatta niitä kovia kännejä, jolloin taistelulajien treenaus ei käänny omaksi ja toisten vahingoksi.

      • Oulun kouluunjouluun

        kokonaan ja keskity koulunkäyntiin.


      • mikkokkk
        Oulun kouluunjouluun kirjoitti:

        kokonaan ja keskity koulunkäyntiin.

        "Tehokkampi hillitsemiskeino on olla ottamatta niitä kovia kännejä, jolloin taistelulajien treenaus ei käänny omaksi ja toisten vahingoksi. "

        näin.


    • Jos käyt kännissä väkivaltaiseksi älä yhdistä siihen taistelulajien taitoja. Muutut käveleväksi pommiksi. Tutkimuksen mukaan ne jotka on treenanneet taistelulajeja joutuvat muita useammin tilanteisiin joissa käyttävät väkivaltaa.
      Kännissä niitä kusipäitä riittää. Jos käyt oikeen kunnolla jonkun kusipään kimppuun siitä tulee pahoinpidelty kusipää (voi tulla sustakin), ja jos se on loukannut sua ei se loukkaus sillä häviä että lyöt sitä. Tässähän joku tappoi kolme kun sitä oli kai loukattu.

      • mikkokkk

        "Kännissä niitä kusipäitä riittää. Jos käyt oikeen kunnolla jonkun kusipään kimppuun siitä tulee pahoinpidelty kusipää..."

        pitää paikkansa. tätä näkee valitettavan usein..


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taitaa jäädä kotimaiset mansikat ostamatta

      Kotimainen mansikka on niin kallista, että en ole vielä ainuttakana maistanut. Jos hinta pysyy näin korkealla niin tästä
      Ruoka ja juoma
      53
      1329
    2. Mikä on loppuelämäsi suunnitelma

      Kaivattuasi kohtaan? Olet päättänyt jotain?
      Ikävä
      123
      1324
    3. Sinkkumiehet hukkaavat tärkeän ässän hihastaan kun

      ...eivät suostu kavereiksi naisten kanssa. Mikä voi olla heillä syynä? Hyväksyvät vain naisen, joka suorastaan anelee sa
      Ikävä
      122
      1193
    4. Uskaltaisitko vielä

      Lähestyä vai et kaivattuasi?
      Ikävä
      138
      1023
    5. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      101
      887
    6. "Kaikkien miesten asia" - kampanja on alkanut

      Miehillä on naisiin kohdistuvan väkivallan lopettamisessa merkittävä rooli. Ei riitä, ettei itse tee väkivaltaa. Miesten
      Maailman menoa
      328
      820
    7. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      82
      724
    8. Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla:

      Lautakunta käsittelee Iisalmen kulttuuri- ja vapaa-aikajohtajan virkasuhteen purkua koeajalla: "Aina valinta ei mene nap
      Iisalmi
      54
      636
    9. Kun kohtaatte rakkauden, tarttukaa siihen

      Toimisinko jälkiviisaana toisin? Varmasti. Vaikka silloin kuvittelin tekeväni, niin kuin on oikein. Mahdollisimman siist
      Ikävä
      49
      629
    10. Lienee aika luopua siitä kaikesta

      mitä meillä ikinä olikaan. Hassua, koska juuri mitään ei ole edes ollutkaan. En vaan jaksa tätä mahdotonta juttua enää j
      Ikävä
      64
      602
    Aihe