Onko sopivat polttarit...?

Sniffniff

Moi, ollaan ekaa kertaa järkkäämässä polttarit (ihana kaverini ehti ensimmäiseksi! ^^). Jännittää ihan sikana että tykkääkö morsian polttareista. Aika semmoinen jalat maassa oleva ihminen on kyseessä.

Ekana käydään seinäkiipeilemässä (jalat irti maasta!) ja sen jälkeen mennään minigolfaamaan (ovat toisen kaason kanssa golffanneet joskus kauan sitten). Sen jälkeen mennään syömään yhdessä ja morsian käy koekampauksessa (sillä välin me muut käymme ostamassa ruokaa mökille). Sen jälkeen lähdetään yhdessä mökille, jonne on järkätty muutamia pelejä ja ruokaa ja juominkeja ja morsiussauna taikoineen päivineen ja vähän jotain hemmottelua (jalkakylpyä ja -hierontaa ja turvetta ja semmoista). Ajateltiin ostaa jotain pientä ja kirjoittaa kaikki vieraat kortteihin että miksi pidämme morsiamesta. Koko päivän ajan napsitaan kuvia superhienolla lainatulla kameralla ja teetätetään kuvia sitten jälkikäteen morsiamelle muistoksi.

Tuntuu vaan että voiko siinä olla tarpeeksi? Me ollaan kuitenkin kaikki opiskelijoita eikä ole varaa ihan loputtomiin eikä vieraita ole tulossa kuin 5-6.

5

1207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • minä vain

      Joskus aikoinaan olin mukana polttareissa, jotka järjestettiin tädilleni. Sen illan aikana keräsin vinkkejä tulevaan parisuhteeseen kysymällä rohkeasti vastaantulevilta ja ojentamalla heille pienen vihon, jonne he saivat kirjoittaa vinkkejä, ohjeita, onnitteluja tai vain laittaa puumerkkinsä. Se on sellainen mukava ja varmaan sopii teidänkin kukkarollenne. Ihmeen auliisti vastaantulevat niitä kirjoittelivat polttarimatkan varrella :)

    • sdöjlkasdflö

      Jos teillä on rahat vähissä niin yksi ohjelma numero voisi olla että puette juhlakalun johonkin noloon asuun ja laitatte kaupungille myymään kortonkeja, pusuja, sinisiä mynthoneita viagrana jne. Saatte ruokarahat paremmin kokoon ja on kivaa!

      • -

        Itse tykkäisin tuollaisista polttareista aivan takuulla. Todennäköisesti teidän tuleva morsiokin, jos on jalat maassa oleva ja tietää teidän olevan opiskelijoita jne. Mielestäni ei ole liian vähän eikä toisaalta liikaakaan, jotta ehditte rentoutua ja nauttia yhteisestä ajasta ilman kiirettä. :)

        Mukavaa polttaripäivää teille!


    • kassi

      Tehtiin siskolleni polttariporukan kesken "vaimomatskua"-kassi johon jokainen laittoi muutaman pienen esineen joka oli tulevalle vaimolle "ehdottoman tärkeä" tai sitten sellainen että se liittyi morsiamen ja tavaran antajan yhteiseen historiaan.. =) Morsian tykkäs ihan älyttömästi! vielä kun laukku johon vaimomatsku laitettiin oli ostettu häntä varten muutakin käyttöä varten. Taisipa olla joukossa tavaraa kauneudenhoitotarvikkeista seksioppaisiin.. ;)

      • vinkkivinkki

        Vaikkapa tietovisa sulhasesta -> palkkio tai rangaistus menestyksestä riippuen tai ohjeita vaimolle "emännän käsikirjasta" esim. 30-luvulta (kirjastosta löytyy) tai lahjaksi tällainen kirja?

        Tärkeintähän on ettette tee liikaa ohjelmaa ettei koko ajan ole kiire jotta morsian saa rentoutua ja nauttia ystäviensä seurasta.. =) Niin ja kaikille tietysti huumorintaju ja biletysfiilis mukaan!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      49
      3311
    2. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      542
      2035
    3. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      17
      1950
    4. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      82
      1907
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1568
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1508
    7. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1376
    8. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      90
      1349
    9. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      128
      1277
    10. UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista LPR:ssa

      Ilta-Sanomissa oli uutinen. Metsäyhtiö UPM suunnittelee paperintuotannon lopettamista Kaukaan-tehtaalla Lappeenrannassa
      Lappeenranta
      113
      1195
    Aihe