Mikä lienee vialla, kun vm.-59 Fordin käynti seilaa, eikä pysy tasaisena? Kaikenlaiset asialliset vinkit otetaan vastaan.
vika??
7
581
Vastaukset
- vika.
Vuonna -59 Fordilla ei ollut valmistusohjelmassa muita malleja kuin juuri tuo sinun omistamasi malli, joten vika on pakoputkenkannatinlaakerissa. Viisysien tyyppivika.
- vika??
Kyseisessä mallissa ei ole pakoputkea, se on savusaunamalli. Olet varmaan tutustunut johonkin uudempaan malliin!
- vika?
Pointtini siis oli, että miksi vitussa edes vaivautua kysymään mitään johonkin autoon liittyvää, ellei voi merkkiä, mallia ja moottorin kokoa mainita? Vitustako me täällä tiedetään onko kyseessä Ford Anglia vai Ford Fairlane Crown Victoria Skyliner Glass Top Model Hardtop, tai joku muu Fordi kyseisenä vuonna valmistamasta viidestätoista tuhannesta automallista, sillä nimittäin on ihan oikeasti merkitystä.
- Fordisti11
Ilmavuoto kaasarissa tai imusarjassa.
- Vikaa.
Fordisti11 kirjoitti:
Ilmavuoto kaasarissa tai imusarjassa.
Tarkoitit varmaankin vastauksesi aloittajalle "esaf"lle ?
Tuossa ylhäällä on kolme laatikkoa "VIESTIEN ESITYSTAPA", klikkaa siitä ensimmäisestä laatikosta, niin näet kenelle vastailet. - aihetta...
Taitaapi olla kysymys taas noiden isättömien bemunulikoiden örvellyksiä. Bemunulikka tuntee suurta tyydytystä, kun pääsee tänne jenkkiautopalstalle kyselemään typeriä.
Mesumannella tuskin äly riittää edes tuollaisen kysymyksen rustaamiseen.
- segseg
Ensimmäisenä lähtisin tutkimaan mahdollista alipaine- tai imuvuotoa, osta pullo starttisprayta ja suihkuttele imusarjan ja kaasarin tienoilla niin kuulet käynnissä muutoksia jos imaisee bensaa tiivisteen välistä. Tarkista myös alipainemittarilla jostain alipaineletkusta pysyykö paine vakaana vai seilaako kokoajan, jos seilaa niin tutki letkut ja liitokset. Suosittelen kyselemään lisäohjeita www.overdrive.fi jenkkiautofoorumilta, sieltä saat varmasti apua ongelmaasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1713428
En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1541929Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1471849Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1591784- 771634
Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall3481609Tekisi niin mieli laittaa sulle viestiä
En vaan ole varma ollaanko siihen vielä valmiita, vaikka halua löytyykin täältä suunnalta, ja ikävää, ja kaikkea muuta m811449The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut201288Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek251199- 1581192