On kulunut kaksikymmentäyksi vuotta siitä, kun teostaan Merlinin ritarikunnan ensimmäisen luokan merkin ansainnut Harry Potter kukisti lordi Voldemortin. Taikamaailma on palannut takaisin normaaliin tilaansa ja Tylypahka on edelleen auki tarjotakseen koulutusta Britannian nuorille noidille ja velhoille.
Jälleen uutta lukuvuotta Tylypahkassa ovat aloittamassa myös Harry James Potter, Scorpius Malfoy, Hugo ja Rose Weasley sekä monet muut. Jatkamme siitä, mihin Rowling tarinan jätti - luomme nykyisyyttä ja tulevaisuutta meille tutuksi tulleiden hahmojen jälkikasvulle. Canon-hahmojen lisäksi myös omat hahmot ovat sallittuja. Minkälaisiin kommelluksiin joutuu kolmas sukupolvi? Siitä päätät sinä.
http://hp-au.proboards.com/
Paikka on juuri avattu ja kaipaa kipeästi jäseniä! Tule ja tutustu!
The Next Generation - Harry Potter RPG
CN
1
585
Vastaukset
- Pelaajae
Kannattaa liittyä mukaan! :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.654859Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk2733736Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni2883420Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma1153295Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie342780Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1271748- 1051610
- 1721251
Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA861142Toimari laittoi afrikkalaiset työharjoittelijat laulamaan Banaaninlastaajan laulua!
Käski vielä heidän sanoa aina aamulla tehtävien jaossa "tama ei olla valkoisen miehen homma."341081